Industrijska strojarska škola na Danu karijera

Autor: Kristinka Lemaić, 30. 5. 2022.

U srijedu 13. travnja 2022. OŠ „Zapruđe“ organizirala je videokonferenciju Dan karijera na kojoj su učenici osnovnih škola, između ostalih škola, pratili predstavljanje obrazovnih programa i aktivnosti Industrijske strojarske škole.

Što smo sve pripremili i pokazali učenicima završnih razreda osnovnih škola, pročitajte u nastavku.

Industrijska strojarska škola (ISŠ) obrazuje učenike za mnoga zanimanja Obrazovnog sektora Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija koja su lakozapošljiva, stipendirana, deficitarna, gospodarski perspektivna i cijenjena u svijetu rada i stoga se tim činjenicama učenici završnih razreda osnovnih škola dodatno motiviraju i usmjeravaju na upis obrtničkih zanimanja. U određenom broju slučajeva učenici završnih razreda osnovnih škola upisuju strukovnu školu kao „drugi odabir“. Stare predrasude dovele su do toga da strukovno obrazovanje i osposobljavanje ima nisku privlačnost i ugled u društvu. Strukovno obrazovanje i osposobljavanje danas je inovativno, koristi moderne tehnologije te se njime stječu vještine koje su potrebne i tražene na tržištu rada. Bez strukovnih vještina nema nijednog modernog društva te svijet i život kakav poznajemo ne bi funkcionirao. Strukovne vještine prijeko su potrebne i zato su učenici ISŠ-a, koji se obrazuju u zanimanjima automehaničar, bravar, alatničar, instalater grijanja i klimatizacije, autolimar, tokar, tehnički crtač i CNC operater iznimno važni u svakodnevnom životu modernog društva.

Nastavnik strojarske skupine nastavnih predmeta Josip Filić i voditeljica praktične nastave Kristinka Lemaić „osmašima“ su predstavili obrazovne programi koji postoje u Školi, lokaciju Škole i organizaciju nastave, prednosti  upisa i obrazovanja u ISŠ-u, opremljenost odjela školske radionice i školskih praktikuma te rad školskih sekcija i cijeli niz izvannastavnih aktivnosti. Učenici su mogli pogledati animaciju dobrodošlice koja je dostupna ovdje. Zorni prikaz jednog nastavnog dana u ISŠ-u vidljiv je na ovoj poveznici

Učenici osnovnih škola upoznati su s mogućnošću da na YouTubu ISŠ-a pogledaj video opis zanimanja te da na poveznici https://libar.carnet.hr/ pronađu i „prolistaju“ e-Knjige „Zašto upisati ISŠ“ i „Povezivanje praktične nastave s temama tolerancije i prevencije nasilja“.

Predstavljene su i  brojne mogućnosti zaposlenja i nastavka cjeloživotnog obrazovanja po završetku obrazovanja u ISŠ-u.

Učenici osnovnih škola aktivno su i sa zanimanjem pratili videokonferenciju te su postavljali pitanja i komentirali, a posebno aktivni bili su u Kahoot kvizu s pitanjima o ISŠ-u.

Svi odgojno-obrazovni djelatnici ISŠ-a s veseljem očekuju buduće učenike te zahvaljuju OŠ „Zapruđe“ na pozivu na Dan karijera.

Virtualna šetnja školom

INDUSTRIJSKA STROJARSKA ŠKOLA

Avenija Marina Držića 14, Zagreb

e-mail: iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr

01/6156 611  01/6152 955

01/6457 207

01/6457 208; 01/6457 209

VIJESTI IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE

ISŠ

Priloženi dokumenti:
primjer popunjavanja uplatnice 1.PNG

Pitanja i primjeri  zadataka za popravne i razredne ispite te za svladavanje gradiva za sve predmete.

« Kolovoz 2022 »