Uručena izuzetno vrijedna donacija našoj školi iz tvrtke CIAK Auto

Autor: Tanja Novak Pavić, 8. 6. 2022.

Donacija i suradnja škole i tvrtke CIAK Auto

Bosch, Pantherol i Ciak Auto podupiru mlade automehaničare

Direktor CIAK Auta, Dalibor Bagarić uručio je donacijski paket ravnatelju Industrijske strojarske škole, Nenadu Pavliniću. CIAK Auto u svom asortimanu ima ponajbolje tržišne marke poput BOSCHa i Pantherola koji su odlučili poduprijeti ovu suradnju. U cilju što kvalitetnijeg obrazovanja mladih kadrova, tvrtka CIAK Auto donirala je našoj školi vrlo vrijedan BOSCH dijagnostički uređaj te 10 L vrhunskog Pantherol ulja koji će koristiti učenici smjera automehaničar u novoj školskoj godini. Ova donacija lijep je početak suradnje koja će se nastaviti i sljedeće školske godine kroz učeničke stručne prakse u CIAK Autu te stručne edukacije za učenike i nastavnike naše škole. CIAK Auto primit će na učeničku praksu učenike koji su zainteresirani za autoindustriju i osigurati im iskustvo koje će im koristiti u školovanju, ali i u daljnjem radu. Ova praksa odlična je inicijativa i za školu i za CIAK Auto jer će najboljim učenicima s prakse biti ponuđen posao u struci. U vrijeme kada kronično nedostaje kvalitetan kadar na tržištu rada, suradnje poslodavaca i strukovnih srednjih škola donose posebnu vrijednost za sve uključene. U nastavku pod više donosimo još detalja o ovoj hvalevrijednoj donaciji i suradnji.

S 30 godina iskustva u svijetu autodijelova i prisutnosti u Hrvatskoj i zemljama okruženja, tvrtka CIAK Auto među najvećim je distributerima autodijelova i opreme. “U CIAK Autu njegujemo društveno odgovorno poslovanje te pridajemo posebnu važnost edukaciji zaposlenika i partnera. U tom duhu, osnovana je i CIAK Auto akademija. Do sada je održano preko 500 seminara diljem zemlje te je ovo ujedno i jedina mobilna auto akademija u Republici Hrvatskoj. Među prvima smo prepoznali važnost ulaganja u buduće naraštaje te smo stoga odlučili ostvariti suradnju sa srednjom Industrijskom strojarskom školom Zagreb čiji učenici su potencijalni zaposlenici visokih razina stručnosti.“, govori Dalibor Bagarić, direktor CIAK Auta.

BOSCH dijagnostički uređaji spadaju u sam vrh suvremenih uređaja za dijagnostiku te će mladim školarcima značajno olakšati edukaciju tj. stručnu praksu. BOSCHov dijagnostički uređaj pristupačan je, jednostavno se upotrebljava i ima vrhunsku preciznost.

Drugi sponzor, Pantherol, donosi sva ulja, maziva i tekućine koje su potrebne vozačima. Provjereno iskustvo vrhunskih njemačkih stručnjaka rezultira premium uljima i mazivima za sve tipove vozila, od osobnih i gospodarskih vozila do poljoprivrednih strojeva. Pantherol ulja i maziva omogućuju besprijekoran rad i duži životni vijek vozila.