Posjet učenika i profesora DOK-INGu

Autor: MARIJA SOVEC, 15. 2. 2016.

U utorak 9. veljače 2016. g. su učenici 3.d razreda, zanimanja industrijski alatničar, bili s nastavnicima praktične nastave Marijanom Razumom i Ivanom Bubalom te razrednicom prof. Marijom Sovec u posjetu tvrtki DOK-ING kao dio stručnog usavršavanja učenika izvan školskih klupa i radionica. Naš je posjet bio kratak, ali inspirativan. Podsjetimo, DOK-ING je hrvatska tvrtka za proizvodnju specijalnih vozila, strojeva za razminiranje i električnih automobila. Dočekali su nas djelatnici DOK-ING-a Ferdo Vidić, Zdenka Bartošak i Gordana Modrušan Horvat, koji su nas proveli kroz tvornicu i pokazali nam gdje se proizvode strojevi za razminiranje. Našim je alatničarima bio to i prvi posjet tvornici u kojoj su mogli vidjeti kako se na pojedinačnim strojevima  proizvode dijelovi. U petak 12. veljače su učenici 2.f i 3.g razreda zanimanja CNC-operater također s prof. Dragomirom Bjelanovićem posjetili tvornicu.

Fotografije učenika te njihove dojmove s tih posjeta možete pogledati pod opširnije!

FOTO-GALERIJA SVIH FOTOGRAFIJA

O tvrtki DOK-ING

Učenici i profesori su bili vrlo zadovoljni posjetom tvornici DOK-ING. Ovim putem zahvaljujemo njihovim djelatnicima što su nas srdačno primili i pokazali nam kako to oni rade. Evo nekih dojmova učenika:

„Firma mi se svidjela i svi njezini alati, strojevi i proizvodi. Volio bih raditi tamo.“ (Aladin)

„U tornici DOK-ING najviše su me dojmili strojevi za razminiranje, jer su tako veliki s kamerama i mogu očitati minu i na 30 metara, metkom iz te udaljenosti izbaciti kemikaliju i uništiti minu, čuvajući ljudske živote pri tome.“ (Đenis)

„U tvornici DOK-ING smo vidjeli sve i svašta. Kada smo krenuli, pomislio sam da ćemo vidjeti samo proizvodnju električnih automobila, ali tamo su bili strojevi za razminiranje tenkovskih mina, uređaji koji ulaze u rudnik ispred čovjeka gdje je nisko i opasno te uređaj za vatrogatstvo koji djeluje u situacijama kada je opasno za čovjeka zbog opasnih kemikalija ili slično.“(Karlo)

„Bilo je super, to bi trebalo češće raditi jer je vrlo korisno, a može i motivirati učenike pri odabiru zanimanja.“ (Roman)

„Ja mislim da je obilazak tvornice bio koristan, jer smo vidjeli kako se radi u industriji. I mislim da bi bilo korisno da posjetimo još koju tvornicu da vidimo kako se radi i u ostalim tvornicama strojarske struke.“(Andrija)

„Obilazak tvornice DOK ING je bio jako zanimljiv i jako zabavan, mislim da ja naš obilazak bio motivirajući i poučan.“(Matija)

„U tvornici smo vidjeli CNC strojeve i stvari koje proizvode. Vidjeli smo neke strojeve kako rade. Bilo je zanimljivih strojeva. Vodič je dobro objasnio svaki stroj i pokazao proizvode koje proizvode. Firma ima nove strojeve, a i nešto starih. Prostor je veliki i svi su jako vrijedni i ljubazni.“ (Mateo)