Ah, ta ljubav i Valentinovo!

Autor: TANJA Novak Pavić, 17. 2. 2020.

I ove smo školske godine obilježili Dan ljubavi, Valentinovo, prigodnim radionicama  u školskoj knjižnici. Učenici 2. b i 3. f  razreda  su dva školska sata posvetili Danu ljubavi prikladnim parlaonicama i ispisivanjem svojih želja za Valentinovo.  Razgovarali smo zbog čega se taj dan slavi, što ljubav znači u našim životima, raspravljali o tome koliko je taj dan podlegao konzumerizmu i postao iskomercijaliziran. Je li se ljubav izgubila u svijetu materijalnih vrijednosti ili je trebamo slaviti svaki dan? Što je Valentinovo u današnje vrijeme, konzumerizam ili Dan ljubavi? Tko je bio Sveti Valentin? Mjeri li se Valentinovo prema skupoći i količini darova koje druga strana dobiva ili prema znacima pažnje? Moramo li nužno darovati kako bismo nekome pokazali da ga volimo? Je li bitno obilježiti Valentinovo? To su samo neka od pitanja kojima su učenici izražavali svoja mišljenja i stavove zanimljivom raspravom. Učenici su bili složni u zaključku da je ljubav ono što trebamo slaviti. Slavimo ljubav! Ljubav prema roditeljima, prema partneru, prema prijatelju, prema djetetu, prema svakom živom biću … ljubav prema svima na maloj plavoj kugli u svemiru. I to svaki dan, bilo koji dan! Posebno ističemo Dijanu Tkalec, učenicu 2. c razreda i Lanu Sunek iz 3. f koje su temu Valentinova na kreativan način prikazale ukrasivši pano ispred školske knjižnice.

Ukupno: 5192688

« Prosinac 2021 »