Uspjesi učenika Industrijske strojarske škole na 2. državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa

Autor: Kristinka Lemaić, 5. 3. 2020.

Učenici 1.a, 2.c i 3.c razrednih odjela Industrijske strojarske škole ostvarili su zapažene rezultate na 2. državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa te su se kao škola plasirali na 15. mjesto dok je učenik 2.c razreda Fran Stjepan Lozić, uz mentorstvo nastavnice Ive Bojčić, osvojio izvrsno 5. mjesto u svojoj dobnoj skupini. Učenik 3.c razreda Karlo Grbiniček, uz mentorstvo Kristinke Lemaić, ostvario je hvalevrijedan rezultat zauzevši 9. mjesto u kategoriji trećih razreda.

Državno natjecanje srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa provodi se u sklopu preventivnog područja djelovanja Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa MUP-a „Promjena ponašanja sudionika u prometu“, segment „Edukacija u području sigurnosti prometa“, s ciljem poboljšanja ukupnog stanja sigurnosti cestovnog prometa i smanjenja broja stradavanja djece i mladih u prometu. Ovogodišnje natjecanje u poznavanju prometnih propisa organiziralo je i provelo Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, CARNET-om i poduzećem Moj Telekom d.o.o. koji je nositelj prava za Prometnu Učilicu. Mrežna aplikacija Prometna Učilica, predstavljena još u prosincu 2007. godine, omogućava upoznavanje s prometnim propisima i pravilima te osnovama prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu.

Više o samom natjecanju pročitajte klikom na "više".

Učenici Industrijske strojarske škole registrirali su se na web stranici Prometne Učilice putem AAI@EduHR elektroničkog identiteta, a koordinatori natjecanja na razini škole, uz ravnatelja Nenada Pavlinića bili su nastavnici Iva Bojčić, Josip Filić, Kristinka Lemaić i Mate Sabol. Učenici su od 1. listopada do 31. prosinca 2019. godine riješili 11 tematskih ispita čiji ciljevi su:

• kontinuirana edukacija srednjoškolaca u svrhu stjecanja odgovarajućeg prometnog znanja i prometne kulture te prihvaćanju temeljnih načela pravilnog ponašanja u prometu,
  • utjecaj na savjesno i odgovorno ponašanje mladih u prometu,
  • povećanje sigurnosti prometa kod ove skupine sudionika u prometu,
  • smanjenje broja stradalih u prometu.

Natjecanje u poznavanju prometnih propisa putem Prometne Učilice pridonosi prevenciji sigurnosti cestovnog prometa. Učenici stječu znanja i sigurnost u poznavanju i primjeni prometnih pravila i propisa te se osnažuju u poželjnom i ispravnom načinu sudjelovanja u prometu čime postaju i ostaju savjesni i odgovorni sudionici u prometu. Dovoljno razloga da se u natjecanje uključimo i sljedeće godine!

« Ožujak 2020 »

23.03.2020. 12:11
Brošura o postupanju u slučaju potresa
Poštovani učenici i roditelji, u prilogu možete pročitati brošuru o postupcima prije, tijekom i nakon potresa, informacije o kompletu za preživljavanje, opća pravila ponašanja te načine na koje prirodne katastrofe djeluju na nas. Trenutno je najbitnije ostati smiren i sabran jer nas čekaju neizvjesni dani koje ne možemo predivdjeti. Unatoč tome možemo utjecati na naše ponašanje i misli koje će nam najviše ići u korist ako razmišljamo na način da ostanemo smireni, sigurni i zajedno.  Stručna suradnica Sara Novak, mag. paed.

13.03.2020. 14:16
Virtualne učionice Industrijske strojarske škole
Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, obustavlja se nastava u školama u naredna dva tjedna. Nastavnici Industrijske strojarske škole pripremili su se za izvođenje nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Nastavnici će online nastavu izvoditi od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine koristeći Yammer mrežu gdje su kreirane virtualne učionice i Virtualna zbornica. U prilogu su poveznice na virtualne učionice i Virtualnu zbornicu kao i upute za pristupanje Yammer mreži. Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. učenici su dužni posjećivati virtualne učionice te pratiti sve informacije i upute dobivene od razrednika i predmetnih nastavnika koji su za učenike pripremili nastavne sadržaje kako bi se nastava odvijala po uobičajenom rasporedu. Ako učenik nije bio cijeli dan aktivan u virtualnoj učionici, njegov izostanak potrebno je opravdati razredniku. S obzirom na to da je pred nama veliki izazov, pozivamo na odgovorno ponašanje, kontinuiranost i organiziranost u radu, kao i na strpljenje i međusobnu potporu jer se jedino tako možemo nositi s novonastalom situacijom. Temeljom upita koji je Hrvatska gospodarska komora uputila Ministarstvu znanosti i obrazovanja, isto je izdalo obavijest da učenici srednjih strukovnih škola nemaju praksu u gospodarskim subjektima (poduzećima, tvrtkama, servisima) dok traje obustava nastave u školama. Sve važne informacije, vezane uz izvođenje nastave na daljinu, objavljivat će se i na službenoj Facebook stranici Industrijske strojarske škole.

13.03.2020. 11:18
Pravila ponašanja u virtualnim učionicama
Dragi učenici, narednih dana družit ćemo se samo virtualno pa ćemo se, kao i uvijek, pridržavati pravila ponašanja i komuniciranja u online okruženju. Hvala profesorici Sanji Pavlović Šijanović iz Gimnazije Vukovar na ovom plakatu koji možete proučiti klikom na "više".