Uspjesi učenika Industrijske strojarske škole na 2. državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa

Autor: Kristinka Lemaić, 5. 3. 2020.

Učenici 1.a, 2.c i 3.c razrednih odjela Industrijske strojarske škole ostvarili su zapažene rezultate na 2. državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa te su se kao škola plasirali na 15. mjesto dok je učenik 2.c razreda Fran Stjepan Lozić, uz mentorstvo nastavnice Ive Bojčić, osvojio izvrsno 5. mjesto u svojoj dobnoj skupini. Učenik 3.c razreda Karlo Grbiniček, uz mentorstvo Kristinke Lemaić, ostvario je hvalevrijedan rezultat zauzevši 9. mjesto u kategoriji trećih razreda.

Državno natjecanje srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa provodi se u sklopu preventivnog područja djelovanja Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa MUP-a „Promjena ponašanja sudionika u prometu“, segment „Edukacija u području sigurnosti prometa“, s ciljem poboljšanja ukupnog stanja sigurnosti cestovnog prometa i smanjenja broja stradavanja djece i mladih u prometu. Ovogodišnje natjecanje u poznavanju prometnih propisa organiziralo je i provelo Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, CARNET-om i poduzećem Moj Telekom d.o.o. koji je nositelj prava za Prometnu Učilicu. Mrežna aplikacija Prometna Učilica, predstavljena još u prosincu 2007. godine, omogućava upoznavanje s prometnim propisima i pravilima te osnovama prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu.

Više o samom natjecanju pročitajte klikom na "više".

Učenici Industrijske strojarske škole registrirali su se na web stranici Prometne Učilice putem AAI@EduHR elektroničkog identiteta, a koordinatori natjecanja na razini škole, uz ravnatelja Nenada Pavlinića bili su nastavnici Iva Bojčić, Josip Filić, Kristinka Lemaić i Mate Sabol. Učenici su od 1. listopada do 31. prosinca 2019. godine riješili 11 tematskih ispita čiji ciljevi su:

• kontinuirana edukacija srednjoškolaca u svrhu stjecanja odgovarajućeg prometnog znanja i prometne kulture te prihvaćanju temeljnih načela pravilnog ponašanja u prometu,
  • utjecaj na savjesno i odgovorno ponašanje mladih u prometu,
  • povećanje sigurnosti prometa kod ove skupine sudionika u prometu,
  • smanjenje broja stradalih u prometu.

Natjecanje u poznavanju prometnih propisa putem Prometne Učilice pridonosi prevenciji sigurnosti cestovnog prometa. Učenici stječu znanja i sigurnost u poznavanju i primjeni prometnih pravila i propisa te se osnažuju u poželjnom i ispravnom načinu sudjelovanja u prometu čime postaju i ostaju savjesni i odgovorni sudionici u prometu. Dovoljno razloga da se u natjecanje uključimo i sljedeće godine!

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.