Obavijest učenicima i roditeljima o povratu udžbenika te o udžbenicima za sljedeću školsku godinu

Autor: TANJA Novak Pavić, 21. 5. 2020.

I sljedeće školske godine udžbenici će biti besplatni za učenike

Dragi učenici, poštovani roditelji! Izvješćujemo vas da će svi učenici, unatoč situaciji s održavanjem online nastave, vratiti zadužene udžbenike u školu. Dakle, učenici koji su besplatne udžbenike dobili za školsku 2019./2020. godinu obvezni su ih vratiti po završetku nastavne godine, odnosno zadnjih dana nastave u dogovoru s razrednikom. Učenici udžbenike vraćaju razredniku, a nisu dužni vratiti radne bilježnice, osim u slučaju ako su neispunjene. Učenici koji će polaziti program dopunskog rada te polagati popravne ispite zadržavaju udžbenike koji su im potrebni te ih vraćaju razredniku po završetku navedenih aktivnosti. Učenici koji ponavljaju razred također vraćaju sve udžbenike.

Učenici trećih razreda će udžbenike vratiti u školu u ponedjeljak 25. svibnja 2020. godine, a učenici prvih i drugih razreda udžbenike će vratiti u lipnju 2020., prema dogovoru s njihovim razrednicima.

Napominjemo da će Grad Zagreb i u sljedećoj školskoj godini 2020./2021. osigurati školske udžbenike besplatne za učenike srednjih škola kojima je osnivač Grad Zagreb te za učenike srednjih škola izvan Zagreba koji imaju prebivalište na području Grada Zagreba. Roditelji / staratelji će, za udžbenike koji će se dodijeliti sljedeće školske godine, neposredno prije njihovog preuzimanja, potpisati revers, čime će se obvezati na povrat neoštećenih /upotrebljivih udžbenika.

« Lipanj 2020 »

01.06.2020. 21:23
Novi broj Modula - školskih novina Industrijske strojarske škole
Pod voditeljstvom profesorice Ive Bojčić, novinarska sekcija škole radila je marljivo i u ovim izvanrednim okolnostima. U nastavku možete pogledati novi broj Modula, školskih novina Industrijske strojarske škole. Glavni urednik školskih novina, Luka Kosović iz 2. e razreda, obratio se čitateljstvu ovim riječima: „Stigao je novi broj školskih novina u ovoj, po mnogočemu, vrlo zanimljivoj školskoj godini. Iako je nastavna godina bila specifična, imamo puno toga za pokazati. Sva ova situacija vezana uz koronu nije nas obeshrabrila, možda malo usporila, ali nikako demotivirala. Uslijedilo je nešto što nitko nije ni mogao pretpostaviti, a to je virtualna nastava koja je u našoj Školi funkcionirala fenomenalno, a to znači da su novinari i dalje bili vrijedni (jedino što se nismo svaki ponedjeljak družili u našoj učionici br. 10 i imali kolegij novinarske sekcije). Nadoknadit ćemo to, svakako! Više o svemu navedenome pročitajte u novinama. Uživajte!“

24.04.2020. 13:27
Online predstavljanje naše škole
Dragi osmaši, poštovani roditelji! U ovoj situaciji globalne pandemije došlo je do nemogućnosti predstavljanja naše škole na manifestacijama kao što su Zagrebački obrtnički sajam, Dojdi osmaš – Zagreb te zove te Dani otvorenih vrata. Zbog toga na portalu srednja.hr  u projektu Online predstavljanje srednjih škola sudjeluje i naša škola. Cilj projekta je pomoći mladima i njihovim roditeljima u odabiru programa i škole kroz virtualno predstavljanje svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Naša se škola predstavlja kroz nekoliko rubrika: Opis škole, Povijest škole, Uvjeti upisa, Video uradak o školi, Aktivnosti u školi, Posebnosti škole, Opis zanimanja ISŠ-a, Zašto upisati ISŠ te Kontakti. Sve to možete proučiti na poveznici: https://www.srednja.hr/skole/industrijska-strojarska-skola-zagreb/ Pokušali smo što vjernije prezentirati rad naše škole, a koji možete pratitii na našoj službenoj web stranici, kao i Facebook i Instagram profilu škole.

30.05.2020. 20:37
Video zapis za osmaše – online predstavljenje Industrijske strojarske škole
Proljeće je svake godine za učenike završnih razreda osnovnih škola dijelom rezervirano za odabir i informiranje o srednjoj školi koju žele upisati. Ove nastavne godine učenici i djelatnici Industrijske strojarske škole nisu mogli Školu predstaviti uživo, no pripremili su video zapis za Sat razrednog odjela koji popularizira strukovno obrazovanje i povećava društveni ugled zanimanja za koja obrazuju učenike i to ne samo u njihovoj Školi, već i u školama diljem Hrvatske koje imaju iste obrazovne programe. Zagrebačka Industrijska strojarska škola (ISŠ) obrazuje učenike za mnoga zanimanja Obrazovnog sektora strojarstva, brodogradnje i metalurgije  koja su lakozapošljiva, stipendirana, deficitarna, gospodarski perspektivna i cijenjena u svijetu rada i stoga tim činjenicama želimo dodatno motivirati i usmjeriti učenike na upis strukovnih zanimanja. Cilj aktivnosti koje se provode u ISŠ-u, uz redovan odgojno-obrazovni rad, promicanje je strukovnog obrazovanja i deficitarnih zanimanja za koja se učenici obrazuju ne samo u ISŠ-u, već i u mnogim drugim školama Republike Hrvatske, a cilj je i informiranje o mogućnostima stipendiranja deficitarnih zanimanja od strane Grada Zagreba i Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Klikom na "više" saznajte još nekoliko detalja o sadržaju video zapisa.