Dan sigurnijeg interneta 2022.

Autor: Kristinka Lemaić, 8. 2. 2022.

Pogledajte video „Pet pravila za sigurniji internet“ koji su učenici 1.f razreda Luka Dermišek, Nikola Maretić i Karlo Pavlečić izradili povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta. Učenici su video izradili sudjelujući u četvrtoj aktivnosti eTwinning projekta „The green changemakers“ čiji su nositelji Gimnazija Vukovar i Tehnička škola, Karlovac.

Svake godine drugog dana, drugog tjedna, drugog mjeseca u mnogim zemljama Europe odvijaju se razna događanja povodom Dana sigurnijeg interneta kako bi se podigla svijest o novim internetskim pitanjima i kako bi internet postao sigurnije i bolje mjesto za djecu i mlade. Moderne tehnologije postale su nezaobilaznim dijelom suvremenog života svih dobnih skupina i njihova uporaba uvelike olakšava komunikaciju i kolaboraciju. No, moderne tehnologije sve češće postaju i instrument iskorištavanja u negativne svrhe. Poučavanje djece osnovnim principima sigurnosti u online okruženju iznimno je važan korak kojim stvaramo pozitivna online iskustva djece i mladih. Činjenica je da djeca i mladi korištenjem internet tehnologije pronalaze nove prostore za kreiranje životnog stila.  Pitanje njihove sigurnosti pri tome obvezuje nas na aktivnosti kojima ćemo učenike upoznavati s prednostima i nedostatcima interneta te im neprestano pružati sigurne mogućnosti za sretno djetinjstvo i uspješno snalaženje u svijetu tehnologija.

Učenici Industrijske strojarske škole, u okviru eTwinning projekta „The green changemakers“, ispunili su anketu „Koliko smo sigurni na internetu?“ uz pružanje povratnih informacija i savjeta po pitanju potencijalnih ugroza na internetu, ali i osiguravanja vlastite privatnosti i sigurnosti. Učenici Škole su zajedno s ostalim učenicima eTwinnerima iz Hrvatske, Turske i Armenije izrađivali digitalne radove koji ističu definirana pravila ponašanja vezana za e-sigurnost, mrežni bonton, zaštitu privatnosti, intelektualno vlasništvo i digitalno građanstvo. Učeničke radove možete pogledati u e-Knjizi koju je pripremila voditeljica eTwinning projekta Sanja Pavlović-Šijanović iz Gimnazije „Vukovar“.

Poštujte, stvarajte i povežite se. Bolji internet počinje s vama.

Virtualna šetnja školom

INDUSTRIJSKA STROJARSKA ŠKOLA

Avenija Marina Držića 14, Zagreb

e-mail: iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr

01/6156 611  01/6152 955

01/6457 207

01/6457 208; 01/6457 209

VIJESTI IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE

ISŠ

Priloženi dokumenti:
primjer popunjavanja uplatnice 1.PNG

Pitanja i primjeri  zadataka za popravne i razredne ispite te za svladavanje gradiva za sve predmete.

« Kolovoz 2022 »