Naš eTwinner Luka Dermišek brončani u Ivanić-Gradu na Izložbi inovacija I³G

Autor: Kristinka Lemaić, 24. 5. 2022.

Ivanić-Grad sedmi je put bio centar inovacija i inovativnog poduzetništva mladih u okviru kojeg se predstavljaju nadarena djeca i mladi, inovatori i poduzetnici kako bi razmijenili ideje i iskustva te predstavili najnovije projekte i inovacije.
Nakon dvogodišnje pandemijske pauze, Elektronički i računalni klub u suradnji s partnerima organizirao je sedmu Izložbu inovacija I³G koja se održala 19. i 20. svibnja 2022. godine u sportskoj dvorani Srednje škole “Ivan Švear” u Ivanić-Gradu.
Na nacionalnoj izložbi inovacija mladih u Ivanić-Gradu i ove su godine predstavljene ideje, projekti, inovacije te završni radovi učenika iz srednjih strukovnih škola i studenata tehničkih i drugih fakulteta iz cijele Hrvatske, a sudjelovali su i učenici osnovnih škola iz Zagrebačke županije. Predstavili su se i već afirmirani poduzetnici i inovatori, a u okviru izložbe održao se zanimljiv popratni program predavanja te radionica iz područja tehničke kulture za osnovnoškolce i djecu vrtićkog uzrasta.
Izložba se održavala pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Zagrebačke županije i Grada Ivanić-Grada te u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Zagrebačke županije, Hrvatskom zajednicom inovatora i Srednjom školom “Ivan Švear” iz Ivanić-Grada.

Učenik Industrijske strojarske Luka Dermišek škole vrijedno je i predano prezentirao rad drobilice svim posjetiteljima Izložbe inovacija I³G među kojima je, osim odraslih, bilo mnogo djece i mladih iz svih dijelova Hrvatske. Sudjelovanje u eTwinning projektu The green changemakers potaknulo je učenika Luku Dermišeka da temeljito prouči način izrade i rada drobilice kako bi i na taj način doprinio ciljevima održivog razvoja. Luka je Prosudbenom povjerenstvu u Ivanić-Gradu izložio način izrade drobilice za plastiku služeći se pri tome Elaboratom o izradi drobilce za plastiku te video prikazom izrade i rada drobilice. Prosudbeno povjerenstvo nagradilo je Luku Dermišeka brončanom medaljom na radost njegovih mentora nastavnika Josipa Filića i voditeljice praktične nastave Kristinke Lemaić te svih djelatnika Industrijske strojarske škole.

Virtualna šetnja školom

INDUSTRIJSKA STROJARSKA ŠKOLA

Avenija Marina Držića 14, Zagreb

e-mail: iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr

01/6156 611  01/6152 955

01/6457 207

01/6457 208; 01/6457 209

VIJESTI IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE

ISŠ

Priloženi dokumenti:
primjer popunjavanja uplatnice 1.PNG

Pitanja i primjeri  zadataka za popravne i razredne ispite te za svladavanje gradiva za sve predmete.

« Kolovoz 2022 »