Green Skills Award 2022 eTwinning projektu “The green changemakers”

Autor: Josip Filić, 14. 6. 2022.

Ove je godine European Training Foundation (ETF) zaprimila 64 prijave iz cijelog svijeta za nagradu Green Skills Award 2022, među kojima i prijavu međunarodnog eTwinning projekta “The green changemakers” u kojem sudjeluju učenici i nastavnici Industrijske strojarske škole. Projekt su pokrenule Sanda Šutalo, profesorica računalstva iz Tehničke škole Karlovac i Sanja Pavlović Šijanović, profesorica informatike iz Gimnazije Vukovar s ciljem ostvarivanja interaktivnog i inovativnog suradničkog načina rada koji pred sudionike postavlja nove izazove u području istraživanja i djelovanja u skladu s ciljevima održivog razvoja.

ETF četvrtu godinu zaredom provodi Green Skills Award, natjecanje koje obuhvaća projekte iz cijelog svijeta koji predstavljaju primjer inovativnosti i kreativnosti u zelenim vještinama i obrazovanju. Projekt „The green changemakers“ odabran je u uži izbor za nagradu “Zelena tranzicija: obrazovanje, osposobljavanje i vještine” te je ušao među deset finalista između kojih se javnim glasanjem birao pobjednik. U finalu, uz Hrvatsku, svoje su mjesto našli projekti iz Nizozemske, Jordana, Moldavije, Irske, Albanije, Georgie, Kenije i Nigerije. Svih deset projekata koji su ušli u uži izbor, profilirani su na internetskoj stranici ETF-a, a svaki je podržan videom u produkciji ETF-a. Javno glasovanje otvoreno je 13. svibnja, a do zatvaranja 5. lipnja prikupljeno je 3 769 glasova dok je videozapis Green Skills Award 2022 Finalist: Croatia – The Green Changemakers imao više od 500 pregleda. Tijekom drugog ETF Learning Connects prijenosa uživo, u četvrtak, 9. lipnja 2022. godine, eTwinning projekt “The green changemakers” proglašen je pobjedničkim projektom.

Više informacija saznajte u nastavku.

Drugo mjesto osvojio je nigerijski  projekt “Operation Skill Them Up” dok je treće mjesto pripalo projektu iz Kenije “Don Bosco Tech Africa”. U “The green changemakers” projekt uključeno je 83 učenika i 15 nastavnika iz pet škola i tri države. Na području Republike Hrvatske, uz nositelje projekta Gimnaziju Vukovar i Tehničku školu Karlovac, uključena je Industrijska strojarska škola Zagreb dok se međunarodno partnerstvo ostvaruje u suradnji sa anadolijskom školom Yunus Emre iz Bingola, Turska i školom Karmirgyugh N1 secondary school, Karmirgyugh, Armenija. Zajedničkim osmišljavanjem i razradom tema, ideja i aktivnosti, stvoren je projekt putem kojeg su povezanost, djelovanje i dobrobit integrirani u cjelinu pogodnu za uspješno i primjenjivo učenje i poučavanje o održivome razvoju u 21. stoljeću. Učenici su radovima i aktivnostima u neposrednom okruženju kao i postignućima pokazali da su spremni za aktivno širenje i primjenu prikladnih znanja i vještina za održivo življenje, jednako kao što su svjesni spram odgovornosti i prava u ostvarivanju dobrobiti za sve ljude, okoliš i buduće generacije.

Kao dobitnici ovogodišnje Green Skills Award 2022 iznimno se ponosi uspješnom suradnjom i zajedničkim postignućima te će mogućnost vizualizacije i predstavljanja projekta iskoristit će kao primjer pružanja ideje i inspiracije za sve sadašnje i buduće kreatore politika u području obrazovanja i osposobljavanja u Europskoj Uniji i diljem svijeta s ciljem održivog djelovanja!

Virtualna šetnja školom

INDUSTRIJSKA STROJARSKA ŠKOLA

Avenija Marina Držića 14, Zagreb

e-mail: iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr

01/6156 611  01/6152 955

01/6457 207

01/6457 208; 01/6457 209

VIJESTI IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE

ISŠ

Priloženi dokumenti:
primjer popunjavanja uplatnice 1.PNG

Pitanja i primjeri  zadataka za popravne i razredne ispite te za svladavanje gradiva za sve predmete.

« Kolovoz 2022 »