Poziv za uključivanje učenika i nastavnika Obrazovnog sektora Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija u webinar „Sigurnost i zaštita zdravlja na radu“

Autor: Kristinka Lemaić, Mate Sabol, Josip Filić, 15. 11. 2022.

Webinar „Sigurnost i zaštita zdravlja na radu“ održat će se u srijedu 23. studenoga 2022. godine u 8:50 u trajanju od 40 minuta. Webinar organiziraju voditeljica praktične nastave Kristinka Lemaić i nastavnici strojarske skupine nastavnih predmeta Josip Filić i Mate Sabol.

Opis webinara: Webinar „Sigurnost i zaštita zdravlja na radu“ Industrijska strojarska škola provodi već šestu godinu za redom u suradnji s Hrvatskim zavodom za zaštitu zdravlja i sigurnost na radu. Webinar je namijenjen učenicima prvih razreda srednjih strukovnih škola Obrazovnog sektora Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija koji će webinar pratiti u prisustvu nastavnika. Učenici ostalih razreda također su dobro došli. Učenici se u webinaru uključuju u kvizove i kolaboraciju koristeći svoje pametne telefone ili računala dok se nastavnici uključuju putem poveznice i webinar projiciraju na platno u učionici. Poveznicu na webinar svi zainteresirani nastavnici dobit će kad se jave na e-adresu kristinka.lemaic@gmail.com. Molimo ne dijeliti poveznicu učenicima. Nastavnici će tijekom samog webinara moći preuzeti potvrdu o sudjelovanju.

Više informacija pročitajte u nastavku.

Ishod učenja: Učenici će moći opisati opasnosti, štetnosti i napore koji mogu prouzročiti ozljede, profesionalne bolesti i druge bolesti u vezi s radom.

Cilj webinara je interaktivnim načinom, tj. nizom kvizova i video sadržaja pokazati učenicima važnost tehničkog aspekta zaštite na radu te skrenuti pozornost na zdravstvene posljedice nepridržavanja zaštite na radu.

Učenici Industrijske strojarske škole 1.a, 1.c., 1.d., dio učenika 1.f koji je ujutro na praktičnoj  nastavi te učenici 1.g webinar će pratiti u tzv. velikoj zbornici te njihovim nastavnicima poveznica za uključivanje nije potrebna. Nastavnici koji u vrijeme održavanja webinara imaju nastavu s učenicima navedenih razreda zajedno s njima prisustvuju webinaru. Nastavnici 1.b i 1.e koji u vrijeme održavanja webinara imaju nastavu u navedenim razredima, dobit će poveznicu za uključivanje te će webinar pratiti u učionicama u kojima imaju nastavu.

Pridružite nam se kako ne biste bili dio crne statistike jer ozljede na radu nisu u opisu ničijeg radnog mjesta.

« Svibanj 2024 »