Dani Erasmusa (Erasmus Days) u Industrijskoj strojarskoj školi

Autor: Meri Ružević, 14. 10. 2019.

Agencija za mobilnost i programe Europske unije pozvala je sve bivše i sadašnje korisnike, ustanove, organizacije, udruge, mreže i inicijative koje žele sudjelovati u obilježavanju Dana Erasmusa da osmisle, organiziraju i prijave događaj koji će u najširem smislu predstaviti sve prednosti, koristi i posebnosti programa Erasmus+. Dani Erasmusa (Erasmus Days), prigodna su godišnja proslava programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu te su se 2019. godine održavali od 10. do 12. listopada. Događaj sastavljen od izlaganja sudionika mobilnosti COmpetitive VET for learners and teachers [COVET] u Industrijskoj strojarskoj školi prijavljen je i odobren od strane Agenciji za mobilnost i programe Europske unije i objavljen na službenoj stranici na poveznici https://www.erasmusdays.eu/?_sft_event_date=10-octobre-2019 te su događaj 10. listopada 2019., osim učenika Škole, pohodili i učenici Osnovne škole Marina Držića zajedno sa svojim nastavnicima. Učenici su mogli saznati sve o rezultatima mnogobrojnih projekata primjera dobre prakse, informirati se o mogućnostima i nadahnuti za vlastito sudjelovanje u programu. Više o samom događanju kao i fotografije evaluacije događaja provedenog digitalnim alatom Mentimeter, mogu se vidjeti klikom na „više“.

« Veljača 2020 »

20.02.2020. 11:40
Poduzetnici budućnosti: Industrijska strojarska škola primila priznanja za osvojenih 25.000 kuna na HUP-ovom natječaju
Hrvatska udruga poslodavaca je 18. veljače 2020. godine dodijelila priznanje timu Industrijske i strojarske škole za projekt "Vacuum forming uređaj za izradu kalupa za odljevak". Projekt je to koji je 2019. godine osvojio 25.000 kuna na nagradnom natječaju "Poduzetnici budućnosti" Hrvatske udruge poslodavaca. Natječaj se provodi u partnerstvu s predstavništvom Europske komisije u Hrvatskoj i pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja te Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta.  Ravnatelju Industrijske strojarske škole prof. Nenadu Pavliniću priznanje je dodijelio gospodin Mirko Habijanec, direktor tvrtke Radnik d.d. Križevci i predsjednik HUP-ove Udruge poslodavaca u graditeljstvu koji je poručio: “Ovo što radite je hvalevrijedno i  vjerujte da će se trud koji ulažete isplatiti, kultura rada će se i u Hrvatskoj početi cijeniti kao i u Europi i svijetu. Ako mi ne budemo radili i stvarali, neće ni nitko drugi. Vaši inovacijski patenti su hvalevrijedni i nastavite stvarati tako i dalje.” Gospodin Habijanec također je, prilikom dodjele priznanja, najavio dodatnu donaciju školi, kao i stipendiranje darovitih učenika zainteresiranih za razvoj karijere u građevinskom sektoru.

18.02.2020. 08:31
Erasmus+ mobilnost učenika ISŠ-a u Sloveniji
Učenici naše Škole u zanimanju CNC operater Patrik Rašić, Ivan Sakoman, Dino Hodžić, Petar Periša, Leon Pajurin i Patrik Tepavac sretno su, u nedjelju 16. veljače 2020. godine, doputovali u Sloveniju. Učenici su tako, u pratnji nastavnika ISŠ-a Mate Sabola, započeli svoju dvotjednu Erasmus+ mobilnost u okviru projekta COmpetitive VET for learners and teachers II, COVET II. Učenici i nastavnik Mate Sabol, u nedjelju 16. veljače 2020. godine uz pomoć ravnatelja Nenada Pavlinića, smjestili su se i pripremili za dvotjedni boravak i radni tjedan koji im počinje u ponedjeljak 17. veljače. Učenici Petar Periša, Patrik Tepavac i Dino Hodžić stručnu praksu obavljat će u tvrtki Metalika d.o.o. dok će učenici Patrik Rašić, Ivan Sakoman i Leon Pajurin naukovanje provoditi u tvrtki Les-kro d.o.o. Svakodnevne aktivnosti naših učenika koji borave u Sloveniji možete pratiti na Facebook stranici Industrijske strojarske škole, a ravnatelj ISŠ-a prof. Nenad Pavlinić, koordinatorica Erasmus+ mobilnosti Meri Ružević i svi ostali nastavnici i djelatnici žele im ugodan boravak, mnogo novog radnog iskustva i da predstave sebe, svoje obitelji i Industrijsku strojarsku školu u najboljem mogućem izdanju.

17.02.2020. 12:24
Ah, ta ljubav i Valentinovo!
I ove smo školske godine obilježili Dan ljubavi, Valentinovo, prigodnim radionicama  u školskoj knjižnici. Učenici 2. b i 3. f  razreda  su dva školska sata posvetili Danu ljubavi prikladnim parlaonicama i ispisivanjem svojih želja za Valentinovo.  Razgovarali smo zbog čega se taj dan slavi, što ljubav znači u našim životima, raspravljali o tome koliko je taj dan podlegao konzumerizmu i postao iskomercijaliziran. Je li se ljubav izgubila u svijetu materijalnih vrijednosti ili je trebamo slaviti svaki dan? Što je Valentinovo u današnje vrijeme, konzumerizam ili Dan ljubavi? Tko je bio Sveti Valentin? Mjeri li se Valentinovo prema skupoći i količini darova koje druga strana dobiva ili prema znacima pažnje? Moramo li nužno darovati kako bismo nekome pokazali da ga volimo? Je li bitno obilježiti Valentinovo? To su samo neka od pitanja kojima su učenici izražavali svoja mišljenja i stavove zanimljivom raspravom. Učenici su bili složni u zaključku da je ljubav ono što trebamo slaviti. Slavimo ljubav! Ljubav prema roditeljima, prema partneru, prema prijatelju, prema djetetu, prema svakom živom biću … ljubav prema svima na maloj plavoj kugli u svemiru. I to svaki dan, bilo koji dan! Posebno ističemo Dijanu Tkalec, učenicu 2. c razreda i Lanu Sunek iz 3. f koje su temu Valentinova na kreativan način prikazale ukrasivši pano ispred školske knjižnice.