Strukovno obrazovanje i kako ga popularizirati - webinar edukacije učitelja u sklopu kurikularne reforme

Autor: Iva Bojčić, 29. 1. 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizira ciklus webinara na kojem će, u šk. god. 2019./2020., najuspješniji odgojno-obrazovni radnici nagrađeni 2019. godine predstaviti svoje primjere dobre prakse. Među najuspješnijim odgojno-obrazovnim radnicima su Kristinka Lemaić, voditeljica praktične nastave i Mate Sabol, nastavnik strojarske skupine predmeta u Industrijskoj strojarskoj školi. Nastavnici su 29. siječnja 2020. godine održali webinar Strukovno obrazovanje i kako ga popularizirati za više od 300 odgojno-obrazovnih radnika iz osnovnih škola, gimnazija i strukovnih škola Republike Hrvatske. Poveznica na snimku webinara koja već ima gotovo 400 pregleda:

Izlaganje nastavnika Industrijske strojarske škole obuhvatilo je primjere dobre prakse korištenja webinara i e-Knjiga u nastavi i za nastavu. Primjeri su uključivali uratke učenika i nastavnika pri kojima je korištena informacijska i komunikacijska tehnologija. Zainteresiranim nastavnicima bili su predstavljeni i razni oblici aktivnosti kao što su natjecanja učenika strukovnih škola, manifestacije, izložbe, sajmovi, mobilnosti programa Erasmus+, natječaji, obrazovne kampanje i druga događanja koja učenicima omogućavaju stjecanje vještina koje su potrebne i tražene na tržištu rada. Govorilo se o povezivanju praktične nastave s temama rodne ravnopravnosti, tolerancije i prevencije nasilja.

Nastavnici Industrijske strojarske škole Kristinka Lemaić i Mate Sabol, članovi Erasmus + Projektnog tima COVET, Competitive VET  for learners and teachers, s posebnim ponosom predstavili su nagrađivane radove i uspješna sudjelovanja na natjecanjima učenika ISŠ-a Anamarije Rahelić, Brune Šikca i Matije Ostojića čijem uspjehu je značajno pridonijelo sudjelovanje u mobilnostima programa Erasmus+.

Cilj aktivnosti koje se provode u Industrijskoj strojarskoj školi, uz redovan odgojno-obrazovni rad, nije samo poticanje učenika završnih razreda na upis u našu školu, već i povećanje društvenog ugleda zanimanja za koja se učenici obrazuju ne samo u Industrijskoj strojarskoj školi, nego i u mnogim drugim školama Republike Hrvatske jer bez strukovnih vještina nema nijednog modernog društva te svijet i život kakav poznajemo ne bi funkcionirao.

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.