Ah, ta ljubav i Valentinovo!

Autor: TANJA Novak Pavić, 17. 2. 2020.

I ove smo školske godine obilježili Dan ljubavi, Valentinovo, prigodnim radionicama  u školskoj knjižnici. Učenici 2. b i 3. f  razreda  su dva školska sata posvetili Danu ljubavi prikladnim parlaonicama i ispisivanjem svojih želja za Valentinovo.  Razgovarali smo zbog čega se taj dan slavi, što ljubav znači u našim životima, raspravljali o tome koliko je taj dan podlegao konzumerizmu i postao iskomercijaliziran. Je li se ljubav izgubila u svijetu materijalnih vrijednosti ili je trebamo slaviti svaki dan? Što je Valentinovo u današnje vrijeme, konzumerizam ili Dan ljubavi? Tko je bio Sveti Valentin? Mjeri li se Valentinovo prema skupoći i količini darova koje druga strana dobiva ili prema znacima pažnje? Moramo li nužno darovati kako bismo nekome pokazali da ga volimo? Je li bitno obilježiti Valentinovo? To su samo neka od pitanja kojima su učenici izražavali svoja mišljenja i stavove zanimljivom raspravom. Učenici su bili složni u zaključku da je ljubav ono što trebamo slaviti. Slavimo ljubav! Ljubav prema roditeljima, prema partneru, prema prijatelju, prema djetetu, prema svakom živom biću … ljubav prema svima na maloj plavoj kugli u svemiru. I to svaki dan, bilo koji dan! Posebno ističemo Dijanu Tkalec, učenicu 2. c razreda i Lanu Sunek iz 3. f koje su temu Valentinova na kreativan način prikazale ukrasivši pano ispred školske knjižnice.

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.