Poduzetnici budućnosti: Industrijska strojarska škola primila priznanja za osvojenih 25.000 kuna na HUP-ovom natječaju

Autor: Kristinka Lemaić, 20. 2. 2020.

Hrvatska udruga poslodavaca je 18. veljače 2020. godine dodijelila priznanje timu Industrijske i strojarske škole za projekt "Vacuum forming uređaj za izradu kalupa za odljevak". Projekt je to koji je 2019. godine osvojio 25.000 kuna na nagradnom natječaju "Poduzetnici budućnosti" Hrvatske udruge poslodavaca. Natječaj se provodi u partnerstvu s predstavništvom Europske komisije u Hrvatskoj i pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja te Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta.

Ravnatelju Industrijske strojarske škole prof. Nenadu Pavliniću priznanje je dodijelio gospodin Mirko Habijanec, direktor tvrtke Radnik d.d. Križevci i predsjednik HUP-ove Udruge poslodavaca u graditeljstvu koji je poručio:

“Ovo što radite je hvalevrijedno i  vjerujte da će se trud koji ulažete isplatiti, kultura rada će se i u Hrvatskoj početi cijeniti kao i u Europi i svijetu. Ako mi ne budemo radili i stvarali, neće ni nitko drugi. Vaši inovacijski patenti su hvalevrijedni i nastavite stvarati tako i dalje.”

Gospodin Habijanec također je, prilikom dodjele priznanja, najavio dodatnu donaciju školi, kao i stipendiranje darovitih učenika zainteresiranih za razvoj karijere u građevinskom sektoru.

Vacuum forming uređaj za izradu kalupa za odljevak, projekt učenika Industrijske strojarske škole, omogućava izradu kalupa u koje se ulijeva rastopljena baza sapuna. Njegovom upotrebom u konačnici se dobije personalizirani sapun. Uređaj se u potpunosti može izraditi od već korištenog materijala kao što su drveni dijelovi panoa koji više nisu u upotrebi, otpadni materijal ili postojeće zalihe koje učenici ISŠ-a koriste za radioničke vježbe.

Predstavnici HUP-a najavili su ovom prigodom novi krug natječaja „Poduzetnici budućnosti“ koji će biti otvoren sredinom ožujka ove godine te su pozvali sve zainteresirane učenike da se prijave sa svojim inovativnim projektima. U dvije godine trajanja natječaja HUP je zaprimio više od 300 prijava kreativnih projekata učenika srednjih škola diljem Hrvatske.

Natječaj Poduzetnici budućnosti“  Hrvatske udruge poslodavca namijenjen je timovima svih srednjih škola Republike Hrvatske, nagrađuje se svake godine 25 najboljih projekata s ukupnim nagradnim fondom od 250.000 kuna, a Hrvatska udruga poslodavaca provodi ga u partnerstvu s predstavništvom Europske komisije u Hrvatskoj i pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja te Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Informacije o novom natječaju bit će dostupne na web stranicama Hrvatske udruge poslodavaca – www.hup.hr

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.