Virtualne učionice Industrijske strojarske škole

Autor: Mate Sabol, 13. 3. 2020.

Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, obustavlja se nastava u školama u naredna dva tjedna. Nastavnici Industrijske strojarske škole pripremili su se za izvođenje nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Nastavnici će online nastavu izvoditi od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine koristeći Yammer mrežu gdje su kreirane virtualne učionice i Virtualna zbornica. U prilogu su poveznice na virtualne učionice i Virtualnu zbornicu kao i upute za pristupanje Yammer mreži.

Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. učenici su dužni posjećivati virtualne učionice te pratiti sve informacije i upute dobivene od razrednika i predmetnih nastavnika koji su za učenike pripremili nastavne sadržaje kako bi se nastava odvijala po uobičajenom rasporedu. Ako učenik nije bio cijeli dan aktivan u virtualnoj učionici, njegov izostanak potrebno je opravdati razredniku.

S obzirom na to da je pred nama veliki izazov, pozivamo na odgovorno ponašanje, kontinuiranost i organiziranost u radu, kao i na strpljenje i međusobnu potporu jer se jedino tako možemo nositi s novonastalom situacijom.

Temeljom upita koji je Hrvatska gospodarska komora uputila Ministarstvu znanosti i obrazovanja, isto je izdalo obavijest da učenici srednjih strukovnih škola nemaju praksu u gospodarskim subjektima (poduzećima, tvrtkama, servisima) dok traje obustava nastave u školama.

Sve važne informacije, vezane uz izvođenje nastave na daljinu, objavljivat će se i na službenoj Facebook stranici Industrijske strojarske škole.

« Lipanj 2020 »

01.06.2020. 21:23
Novi broj Modula - školskih novina Industrijske strojarske škole
Pod voditeljstvom profesorice Ive Bojčić, novinarska sekcija škole radila je marljivo i u ovim izvanrednim okolnostima. U nastavku možete pogledati novi broj Modula, školskih novina Industrijske strojarske škole. Glavni urednik školskih novina, Luka Kosović iz 2. e razreda, obratio se čitateljstvu ovim riječima: „Stigao je novi broj školskih novina u ovoj, po mnogočemu, vrlo zanimljivoj školskoj godini. Iako je nastavna godina bila specifična, imamo puno toga za pokazati. Sva ova situacija vezana uz koronu nije nas obeshrabrila, možda malo usporila, ali nikako demotivirala. Uslijedilo je nešto što nitko nije ni mogao pretpostaviti, a to je virtualna nastava koja je u našoj Školi funkcionirala fenomenalno, a to znači da su novinari i dalje bili vrijedni (jedino što se nismo svaki ponedjeljak družili u našoj učionici br. 10 i imali kolegij novinarske sekcije). Nadoknadit ćemo to, svakako! Više o svemu navedenome pročitajte u novinama. Uživajte!“

24.04.2020. 13:27
Online predstavljanje naše škole
Dragi osmaši, poštovani roditelji! U ovoj situaciji globalne pandemije došlo je do nemogućnosti predstavljanja naše škole na manifestacijama kao što su Zagrebački obrtnički sajam, Dojdi osmaš – Zagreb te zove te Dani otvorenih vrata. Zbog toga na portalu srednja.hr  u projektu Online predstavljanje srednjih škola sudjeluje i naša škola. Cilj projekta je pomoći mladima i njihovim roditeljima u odabiru programa i škole kroz virtualno predstavljanje svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Naša se škola predstavlja kroz nekoliko rubrika: Opis škole, Povijest škole, Uvjeti upisa, Video uradak o školi, Aktivnosti u školi, Posebnosti škole, Opis zanimanja ISŠ-a, Zašto upisati ISŠ te Kontakti. Sve to možete proučiti na poveznici: https://www.srednja.hr/skole/industrijska-strojarska-skola-zagreb/ Pokušali smo što vjernije prezentirati rad naše škole, a koji možete pratitii na našoj službenoj web stranici, kao i Facebook i Instagram profilu škole.

30.05.2020. 20:37
Video zapis za osmaše – online predstavljenje Industrijske strojarske škole
Proljeće je svake godine za učenike završnih razreda osnovnih škola dijelom rezervirano za odabir i informiranje o srednjoj školi koju žele upisati. Ove nastavne godine učenici i djelatnici Industrijske strojarske škole nisu mogli Školu predstaviti uživo, no pripremili su video zapis za Sat razrednog odjela koji popularizira strukovno obrazovanje i povećava društveni ugled zanimanja za koja obrazuju učenike i to ne samo u njihovoj Školi, već i u školama diljem Hrvatske koje imaju iste obrazovne programe. Zagrebačka Industrijska strojarska škola (ISŠ) obrazuje učenike za mnoga zanimanja Obrazovnog sektora strojarstva, brodogradnje i metalurgije  koja su lakozapošljiva, stipendirana, deficitarna, gospodarski perspektivna i cijenjena u svijetu rada i stoga tim činjenicama želimo dodatno motivirati i usmjeriti učenike na upis strukovnih zanimanja. Cilj aktivnosti koje se provode u ISŠ-u, uz redovan odgojno-obrazovni rad, promicanje je strukovnog obrazovanja i deficitarnih zanimanja za koja se učenici obrazuju ne samo u ISŠ-u, već i u mnogim drugim školama Republike Hrvatske, a cilj je i informiranje o mogućnostima stipendiranja deficitarnih zanimanja od strane Grada Zagreba i Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Klikom na "više" saznajte još nekoliko detalja o sadržaju video zapisa.