Škola za školu – donacija zaštitnih vizira

Autor: Kristinka Lemaić, 5. 9. 2020.

« Rujan 2020 »

16.09.2020. 10:44
Podrška za roditelje
Poštovani roditelji, pozivamo vas da se uključite u projekt Podrške za roditelje koji uključuje sljedeća područja: - komunikacija s djetetom - uspostavljanje granica - razumijevanje ponašanja djeteta, u svrhu unaprjeđenja vašeg odnosa s djetetom. Susrete vodi pedagoginja Sara Novak u suradnji s Edukacijsko-savjetodavnim centrom Sretna priča, u kojoj rade socijalni pedagozi, psiholozi i polaznici edukacije za psihoterapeuta. Podrška će biti organizirana u nekoliko susreta s roditeljima, manja grupa, u skladu s epidemiološkim mjerama. Podrška je zamišljena kao provođenje pedagoških radionica i individualnih razgovora za roditelje koji to žele dodatno. Prijaviti se možete na e-mail pedagoginje: snovak2@skole.hr Susreti kreću u listopadu. U prilogu se nalazi boršura.

16.09.2020. 09:24
Kako se ponašati u školskoj knjižnici?
Dragi učenici! S obzirom na novonastalu situaciju u vezi pandemije COVID-19, kao što se nastavni proces prilagođava preporučenim epidemiološkim mjerama, tako se i rad školske knjižnice i njezine usluge prilagođavaju novonastaloj situaciji. Molimo vas da poštujete preventivne mjere opreza u širenju koronavirusa: 1. Prije ulaska u knjižnicu obvezno je staviti zaštitnu masku na lice. 2. Nakon ulaska obvezno dezinficirati ruke. 3. U knjižnicu ulazi po jedna osoba. 4. Obvezan je propisani razmak od 2 metra između korisnika i knjižničarke. 5. Posuđene knjige se vraćaju u kutiju koja se nalazi kod ulaza u knjižnicu. U knjigu se umetnu osobni podaci učenika (ime, prezime i razred). Učenici drugih i trećih razreda koji nisu vratili zadužene knjige iz prethodne školske godine mogu ih vratiti u knjižnicu bez naplate zakasnine. Želimo vas također podsjetiti i na korištenje Virtualne knjižnice ISŠ-a. Na ovim ćete stranicama pronaći mnoštvo poveznica na korisne materijale za nastavu i izvore znanja, kao i na mrežna mjesta koja sadrže digitalna izdanja cjelovitih knjiga. Osim toga, tu je i mnoštvo savjeta kako provesti svoje slobodno vrijeme s puno sadržaja i poveznica.

05.09.2020. 15:56
Škola za školu – donacija zaštitnih vizira
Nastavnici Industrijske strojarske škole povezali su se s kolegama iz vinkovačke Tehničke škole Ruđera Boškovića 2019. godine na CARNET-ovoj konferenciji za korisnike CUC21:Na granici mogućega. Razdoblje epidemije bolesti COVID-19 odgodilo je planove za suradnju učenika dviju škola, no kolege iz Vinkovaca nisu nimalo dvojili pri pružanju pomoći kolegama iz Zagreb doniravši 70 zaštitnih vizira za nastavno i nenastavno osoblje Industrijske strojarske škole kako bi se što bolje pripremili za primjenu mjera u sprječavanju i suzbijanju epidemije COVID-19 u novoj nastavnoj godini. Tehnička škola Ruđera Boškovića među prvima u Hrvatskoj krenula je u izradu zaštitnih vizira. Nastavnik računalstva i elektro skupine predmeta Danijel Pobi iznimno je aktivan u globalnoj zajednici za 3D ispisivanje te je na samom početku pandemije, zajedno sa svojim „3D print timom“, koji čine ravnatelj Mate Vukušić i nastavnik Zvonimir Međugorac, krenuo u podvig izrade zaštitnih vizira školskim 3D pisačima za sve one kojima su u ovim vremenima prijeko potrebni. Priključivši se inicijativi za izradu zaštitnih vizira za zdravstvene djelatnike, radom u tri smjene dosegnuli su brojku od gotovo 5000 zaštitnih vizira koje su donirali zdravstvenim djelatnicima i ustanovama. Nakon nekog vremena, donacijom materijala ili novca te ustupanjem 3D pisača, u cijeli projekt uključuju se i druge ustanove (škole, gradska knjižnica i udruge). Viziri se na 3D pisačima izrađuju neprestano. Od početne proizvodnje od 15 komada vizira dnevno, zahvaljujući donacijama, proizvodnja je povećana na 140 komada dnevno. Takav način rada iziskuje i popravke 3D pisača te veliku količinu utrošenog materijala za izradu vizira. Uvidjevši probleme i prepreke s kojima se u školi susreću, reagirala je i lokalna, ali i šira zajednica. Uključile su se tvrtke i javne ustanove, te brojni pojedinci kao i naši istaknuti sportaši jer svi su oni redom prepoznali entuzijazam nastavnika Danijela Pobija i Zvonimira Međugorca kojima je podršku neprestano pružao ravnatelj Mate Vukušić. Vrijedan tim iz Vinkovaca stekao je zahvalnost ne samo nastavnog i nenastavnog osoblja Industrijske strojarske škole, već i tisuća ljudi diljem Hrvatske.