Kako se ponašati u školskoj knjižnici?

Autor: TANJA Novak Pavić, 16. 9. 2020.

Dragi učenici!

S obzirom na novonastalu situaciju u vezi pandemije COVID-19, kao što se nastavni proces prilagođava preporučenim epidemiološkim mjerama, tako se i rad školske knjižnice i njezine usluge prilagođavaju novonastaloj situaciji. Molimo vas da poštujete preventivne mjere opreza u širenju koronavirusa:

1. Prije ulaska u knjižnicu obvezno je staviti zaštitnu masku na lice.

2. Nakon ulaska obvezno dezinficirati ruke.

3. U knjižnicu ulazi po jedna osoba.

4. Obvezan je propisani razmak od 2 metra između korisnika i knjižničarke.

5. Posuđene knjige se vraćaju u kutiju koja se nalazi kod ulaza u knjižnicu. U knjigu se umetnu osobni podaci učenika (ime, prezime i razred).

Učenici drugih i trećih razreda koji nisu vratili zadužene knjige iz prethodne školske godine mogu ih vratiti u knjižnicu bez naplate zakasnine.

Želimo vas također podsjetiti i na korištenje Virtualne knjižnice ISŠ-a. Na ovim ćete stranicama pronaći mnoštvo poveznica na korisne materijale za nastavu i izvore znanja, kao i na mrežna mjesta koja sadrže digitalna izdanja cjelovitih knjiga. Osim toga, tu je i mnoštvo savjeta kako provesti svoje slobodno vrijeme s puno sadržaja i poveznica.

« Rujan 2021 »

25.09.2020. 08:13
Digitalne potvrde za učenike
Dragi učenici i poštovani roditelji! Na poveznici https://potvrde.skole.hr/login prijavljujete se svojim AAI@EduHr elektroničkim identitetom (učenici) ili svojim pristupnim podacima sustavu e-Građani (preko Fine ili bankovnih tokena, najmanje treće razine - roditelji) te možete ispisati digitalnu potvrdu o školovanju. U padajućem izborniku moguće je odabrati svrhu potvrde. Potvrde koje su izdane putem tog sustava zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima te više nije potrebno dolaziti po potvrde u školsku referadu. Potvrde se mogu spremiti na računalo, slati ili ispisivati, ovisno o potrebama. Sustav za izdavanje potvrda  podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matice u kojoj su svi učenici.

01.09.2021. 11:06
Produljenje ili izrada pretplatnih karata za učenike
Dragi roditelji i učenici, na web stranici ZET-a; https://www.zet.hr/aktualnosti/vijesti/produljenje-ili-izrada-pretplatnih-karata-za-ucenike-i-studente/499  nalaze se detaljne upute za izradu ili produljenje besplatnih karata za učenike. Za učenike će od 2. rujna bit omogućeno i znatno jednostavnije produljenje postojećih Pretplatnih karata za javni gradski prijevoz, koje će se moći obaviti na svim prodajnim mjestima ZET-a, kao i kioscima ugovornih partnera (Tisak i iNovine). Zbog navedenoga, nije potrebno da učenici u školi potvrđuju produljenje ili izradu nove pretplatne karte.

22.07.2021. 10:14
eTwinning projekt Pokvareni telefon
Tijekom eTwinning projekta Pokvareni telefon, namijenjenog učenicima srednjih strukovnih škola, 30 učenika i 5 nastavnica naše škole sudjelovalo je u različitim projektnim aktivnostima. Osim naše škole u projektu su sudjelovale i strukovne škole iz Bedekovčine, Sarajeva i Varaždina. Učenici su se bavili temom medijske pismenosti i dezinformacija kroz igranje pokvarenog telefona, istraživanje tematike, pisanje lažnih članka i poruka, izradu stripova, izradu logo oznaka, avatara i dr.  Cilj projekta bio je unaprijediti vještinu komunikacije na hrvatskom jeziku, povećati odgovornost, uvidjeti vrijednost timskoga rada i suradnje, razviti kreativnost, poboljšati digitalnu pismenost kroz korištenje različitih digitalnih alata, unaprijediti istraživanje online stručne literature, osnažiti rješavanje problema, poboljšati kreiranje digitalnih materijala. Naši su učenici aktivno sudjelovali na nekoliko online sastanaka te uspješno surađivali u timskom radu s učenicima drugih škola.  Rezultat projekta su muzej lažnih vijesti, posteri, kvizovi, prezentacije, strip, e-novine i e-knjiga.  Nastavnice koje su provodile projekt: Josipa Zelić, Vanja Jug, Karmen Mott Bingula i stručne suradnice Sara Novak i Tanja Dumbović. U nastavku možete pogledati e-knjigu.