Dani Erasmusa u Industrijskoj strojarskoj školi

Autor: Kristinka Lemaić, 20. 10. 2020.

Dani Erasmusa [Erasmus Days] prigodna su godišnja proslava programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu. Ove godine Dani Erasmusa održavali su se od 15. do 17. listopada, a u obilježavanju je sudjelovalo više od stotinjak organizacija i ustanova u Hrvatskoj. Učenici, nastavnici i svi prijatelji naše Škole još uvijek mogu na poveznici

pogledati video, fotografije i opise provedenih Erasmus+ mobilnosti te se uvjeriti u napredak razvoja profesionalnih vještina naših učenika na europskom nivou i to u Francuskoj, Irskoj, Sloveniji i na Malti.  Voditeljica Praktične nastave Kristinka Lemaić sudjelovala je 16. listopada 2020. godine, na poziv Erasmus i eTwinning ambasadorica Agencije za mobilnost i programe Europske unije Danijele Takač i Helene Gustović Ljubić, u online panel diskusiji „Sve  što ste željeli znati  Erasmusu“ zajedno s panelisticama Andrejom Sedlar iz DV „Varaždin“, Marinom Moćan iz OŠ „Pantovčak“ te Natašom Ljubić Klemše iz I. osnovne škole, Bjelovar. Više od 50 sudionika panel diskusije iz cijele Hrvatske, moglo je čuti mnogo detalja o iskustvu sudjelovanja u programu Erasmus+ te sve o njegovim prednostima i dobrobitima i to od vrtićke do srednjoškolske dobi. U panel diskusiju uključila se i učenica sudionica mobilnosti te majka djevojke sudionice mobilnosti Erasmus+ programa. Na pitanja vezana uz provedbu Erasmus mobilnosti u našoj Školi, osim voditeljice Praktične nastave, odgovarala je i koordinatorica Projektnog tima za Erasmus u Industrijskoj strojarskoj školi nastavnica Meri Ružević uz podršku članice Projektnog tima prof. Ive Bojčić.

Manifestacija Erasmus Days održana je u 82 zemlje svijeta što dokazuje da je jedan od najuspješnijih programa Europske unije Erasmus+ postao važna karika u uspostavi dijaloga među državama bez obzira na političke okolnosti.

« Rujan 2021 »

25.09.2020. 08:13
Digitalne potvrde za učenike
Dragi učenici i poštovani roditelji! Na poveznici https://potvrde.skole.hr/login prijavljujete se svojim AAI@EduHr elektroničkim identitetom (učenici) ili svojim pristupnim podacima sustavu e-Građani (preko Fine ili bankovnih tokena, najmanje treće razine - roditelji) te možete ispisati digitalnu potvrdu o školovanju. U padajućem izborniku moguće je odabrati svrhu potvrde. Potvrde koje su izdane putem tog sustava zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima te više nije potrebno dolaziti po potvrde u školsku referadu. Potvrde se mogu spremiti na računalo, slati ili ispisivati, ovisno o potrebama. Sustav za izdavanje potvrda  podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matice u kojoj su svi učenici.

01.09.2021. 11:06
Produljenje ili izrada pretplatnih karata za učenike
Dragi roditelji i učenici, na web stranici ZET-a; https://www.zet.hr/aktualnosti/vijesti/produljenje-ili-izrada-pretplatnih-karata-za-ucenike-i-studente/499  nalaze se detaljne upute za izradu ili produljenje besplatnih karata za učenike. Za učenike će od 2. rujna bit omogućeno i znatno jednostavnije produljenje postojećih Pretplatnih karata za javni gradski prijevoz, koje će se moći obaviti na svim prodajnim mjestima ZET-a, kao i kioscima ugovornih partnera (Tisak i iNovine). Zbog navedenoga, nije potrebno da učenici u školi potvrđuju produljenje ili izradu nove pretplatne karte.

22.07.2021. 10:14
eTwinning projekt Pokvareni telefon
Tijekom eTwinning projekta Pokvareni telefon, namijenjenog učenicima srednjih strukovnih škola, 30 učenika i 5 nastavnica naše škole sudjelovalo je u različitim projektnim aktivnostima. Osim naše škole u projektu su sudjelovale i strukovne škole iz Bedekovčine, Sarajeva i Varaždina. Učenici su se bavili temom medijske pismenosti i dezinformacija kroz igranje pokvarenog telefona, istraživanje tematike, pisanje lažnih članka i poruka, izradu stripova, izradu logo oznaka, avatara i dr.  Cilj projekta bio je unaprijediti vještinu komunikacije na hrvatskom jeziku, povećati odgovornost, uvidjeti vrijednost timskoga rada i suradnje, razviti kreativnost, poboljšati digitalnu pismenost kroz korištenje različitih digitalnih alata, unaprijediti istraživanje online stručne literature, osnažiti rješavanje problema, poboljšati kreiranje digitalnih materijala. Naši su učenici aktivno sudjelovali na nekoliko online sastanaka te uspješno surađivali u timskom radu s učenicima drugih škola.  Rezultat projekta su muzej lažnih vijesti, posteri, kvizovi, prezentacije, strip, e-novine i e-knjiga.  Nastavnice koje su provodile projekt: Josipa Zelić, Vanja Jug, Karmen Mott Bingula i stručne suradnice Sara Novak i Tanja Dumbović. U nastavku možete pogledati e-knjigu.