Što nakon srednje škole

Autor: Tanja Dumbović, 24. 11. 2020.

U svrhu profesionalnog informiranja i usmjeravanja učenika završnih razreda srednje škole, Ambidekster udruga održala e on line radionicu „Što nakon srednje škole“ s učenicima 3.g razreda. Radionica se provodi u sklopu programa „Korak dalje“ te su kolegice Ivana Buljan Babić i Martina Šimunić imale priliku učenike 3.g razreda, koji se obrazuju za zanimanje CNC operater, upoznati sa svim važnim koracima i informacijama koje će poduzeti nakon završetka školovanja i prilikom ulaska u tržište rada.

Program edukativnih radionica koje su održane u 4 školska sata, imale su sljedeće ciljeve:

•    Povećati stupanj informiranosti mladih o stanju na tržištu rada, svojim pravima te mogućnostima zapošljavanja, nastavku školovanja ili dokvalifikaciji

•    Usvojiti znanja o formi i sadržaju životopisa i molbe za posao sukladno uvjetima natječaja

•    Osvijestiti potrebu razvijanja komunikacijskih vještina, vještina samozastupanja te samoprezentacije na razgovoru za posao.

Nadamo se da će učenicima dobivene informacije pomoći u procesu traženja posla nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja te da će povećati njihovu snalažljivost i kompetitivnost na tržištu rada.

« Siječanj 2021 »

15.01.2021. 17:50
Početak 2. polugodišta, 18. siječnja 2021. godine, online
Dragi učenici, u ponedjeljak, 18. siječnja počinje drugo polugodište. Nastavu započinjemo online i do daljnjeg će tako biti, a krećemo s jutarnjom smjenom. I teorijska i praktična nastava su online, osim što 3.c alatničari i 3.g CNC operateri (CNC praktikum) praktičnu nastavu imaju u školi i dolaze u 8.00 ujutro na praksu u školu, svi ostali imaju online. Učenici praktičnu nastavu u gospodarskim subjektima obavljaju po redovnom rasporedu.

11.01.2021. 20:07
Božićni eko-izazov: Budi svjestan stvor, spasi jelku ili bor
Aktivistička grupa Zelena akcija pozvala je sve zainteresirane da u blagdansko vrijeme, umjesto kupnje jelke ili bora, osmisle vlastitu kreativnu „zero waste” („nula otpada“) zamjenu za božićno drvce i pri tome osvoje bicikl. Božićni eko-izazov, koji je trajao od 17. prosinca 2020.  do 11. siječnja 2021. godine, prihvatili su učenici i strukovni učitelji Industrijske strojarske škole čije je „zero waste“ božićno drvce osvojilo više od 1500 „lajkova“ u  Facebook događaju Zero waste Croatia network  i tako zauzelo drugo mjesto među 15 finalista.  Božićni blagdani često su popraćeni navikama koje uvelike štete okolišu i društvu, a osim kupovanja nepotrebnih jednokratnih proizvoda i gomilanja ambalaže, najvidljivija praksa - koja je ujedno i simbol Božića, svakako je kupnja nekoć žive jelke ili bora, istaknuli su u Zelenoj akciji. Božićna drvca masovno se sijeku ili sade samo u tu svrhu kako bi poslije bila posječena, dovedena u domove te, nažalost, izbačena na cestu po završetku blagdana. Ideja ovog božićnog eko-izazova Zelene akcije je na kreativan način zadržati blagdanski duh i tradiciju kićenja jelke ili bora, ali i poručiti da prepoznajemo poveznicu prekomjernog i nesvrhovitog trošenja Zemljinih resursa te proizvodnje ogromnih količina otpada. Sudjelovanjem u ovom izazovu svi uključeni odbili su kupiti jelku ili bor te su svojim činom doprinijeli očuvanju vrijednog šumskog eko-sustava i njegovih neophodnih funkcija: proizvodnja kisika, ublažavanje klimatskih promjena i zaštita od odrona. Klikom na "više" saznajte sve o božićnom eko-izazovu.

04.01.2021. 08:49
Donacija Organizacije Status M
U sklopu regionalnog programa CARE Young Men Initiative (YMI) - Boys and Men as Allies in Violence Prevention and Gender Transformation in the Western Balkans podržanog od strane care Internationala Balkans, Organizacija Status M donirala nam je televizor. Ovim putem zahvaljujemo Statusu M na izvrsnoj suradnji s Industrijskom strojarskom školom koja se realizira već nekoliko godina kroz pedagoške radionice i izradu materijala na praktičnoj nastavi.