> Nastava
Nastava

Virtualne učionice Industrijska strojarska škola Zagreb Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mate Sabol, 13. 3. 2020. 14:21

Ovaj tjedan: 2003

« Listopad 2020 »

22.10.2020. 11:44
CodeWeek u Industrijskoj strojarskoj školi - Robotika nije bauk
Da robotika i programiranje nisu bauk, odlučili su pokazati učenici triju škola sudjelovanjem u online razmjeni iskustava i znanja povodom Europskog tjedna programiranja. Učenici Gimnazije „Vukovar“, Tehničke škole iz Karlovca i Industrijske strojarske škole, u zajedničkom online susretu, govorili su o svojim iskustvima u području programiranja i robotike te predstavili nekoliko svojih uradaka. Susret su osmislile i moderirale nastavnice Sanja Pavlović Šijanović, Sanda Šutalo i Kristinka Lemaić putem Zoom platforme, zajedničkim uključivanjem učenika triju škola. Susret je organiziran povodom obilježavanja Europskog tjedna programiranja.  Ovogodišnje osmo izdanje Tjedna održava se od 10. do 25. listopada 2020. godine, no s obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju velik dio događanja premješten je u virtualni svijet. Društvenu inicijativu Tjedan programiranja [Code Week] pokrenula je Europska komisija s ciljem približavanja programiranja i digitalne pismenosti na zabavan način. Ovo događanje iz godine u godinu okuplja sve više sudionika pa je tako 2019. godine broj sudionika dosegnuo 4,2 milijuna ljudi iz više od 80 zemalja svijeta. Cilj događanja pod nazivom “Robotika i programiranje nisu bauk” bio je, na zabavan i angažirajući način, popularizirati programiranje, robotiku i digitalnu pismenost te suradnjom proširiti poimanje tehnologije kao i unaprijediti razvoj vještina i sposobnosti za istraživanje novih ideja. Na poveznici https://bit.ly/CodeWeek2020Robotika pogledajte video „Robotika nije bauk“ koji je za sve učenike pripremio Petar Ljubotina, sveučilišni prvostupnik i student četvrte godine Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu te dobitnik Rektorove nagrade za akademsku godinu 2020./2021. Ostale informacije o CodeWeeku pročitajte klikom na „više“.

21.10.2020. 19:27
"Razlistaj se" - obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige 2020.
„Mjesec hrvatske knjige“ tradicionalna je i najveća manifestacija  u Hrvatskoj posvećena knjizi, čitanju, knjižarstvu i knjižničarstvu. Svake se godine, već više od dva desetljeća odvija u isto vrijeme, od 15. listopada do 15. studenoga kada se u mnogim hrvatskim knjižnicama slavi knjiga i čitanje mnogobrojnim sadržajima. Ove godine ti će sadržaji biti malo drukčiji, tj. prilagođeni epidemiološkim mjerama. Ovogodišnji moto Mjeseca hrvatske knjige na razini cijele Republike Hrvatske je „Razlistaj se“ i posvećen je planetu Zemlji. Naša će se školska knjižnica također uključiti u obilježavanje ove značajne manifestacije s nekoliko aktivnosti. U školskoj knjižnici će biti postavljena izložba literature o planetu Zemlji, uredit ćemo izložbeni pano pod naslovom „Razlistani listopad“, a za učenike ćemo organizirati natječaj za najbolju fotografiju pod nazivom „Knjiga, ja i razlistani listopad“. Pravila fotografskog natječaja možete pročitati u nastavku pod "više".

20.10.2020. 12:22
Dani Erasmusa u Industrijskoj strojarskoj školi
Dani Erasmusa [Erasmus Days] prigodna su godišnja proslava programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu. Ove godine Dani Erasmusa održavali su se od 15. do 17. listopada, a u obilježavanju je sudjelovalo više od stotinjak organizacija i ustanova u Hrvatskoj. Učenici, nastavnici i svi prijatelji naše Škole još uvijek mogu na poveznici http://bit.ly/ErasmusDay2020IndustrijskaStrojarska pogledati video, fotografije i opise provedenih Erasmus+ mobilnosti te se uvjeriti u napredak razvoja profesionalnih vještina naših učenika na europskom nivou i to u Francuskoj, Irskoj, Sloveniji i na Malti.  Voditeljica Praktične nastave Kristinka Lemaić sudjelovala je 16. listopada 2020. godine, na poziv Erasmus i eTwinning ambasadorica Agencije za mobilnost i programe Europske unije Danijele Takač i Helene Gustović Ljubić, u online panel diskusiji „Sve  što ste željeli znati  Erasmusu“ zajedno s panelisticama Andrejom Sedlar iz DV „Varaždin“, Marinom Moćan iz OŠ „Pantovčak“ te Natašom Ljubić Klemše iz I. osnovne škole, Bjelovar. Više od 50 sudionika panel diskusije iz cijele Hrvatske, moglo je čuti mnogo detalja o iskustvu sudjelovanja u programu Erasmus+ te sve o njegovim prednostima i dobrobitima i to od vrtićke do srednjoškolske dobi. U panel diskusiju uključila se i učenica sudionica mobilnosti te majka djevojke sudionice mobilnosti Erasmus+ programa. Na pitanja vezana uz provedbu Erasmus mobilnosti u našoj Školi, osim voditeljice Praktične nastave, odgovarala je i koordinatorica Projektnog tima za Erasmus u Industrijskoj strojarskoj školi nastavnica Meri Ružević uz podršku članice Projektnog tima prof. Ive Bojčić. Manifestacija Erasmus Days održana je u 82 zemlje svijeta što dokazuje da je jedan od najuspješnijih programa Europske unije Erasmus+ postao važna karika u uspostavi dijaloga među državama bez obzira na političke okolnosti.

> Nastava