Izvannastavne aktivnosti

Skupina za očuvanje okoliša

voditelj

Jadranka Razum, djelatnik

U Industrijskoj strojarskoj školi, uz dodatnu i dopunsku nastavu, posljednjih godina djeluju i slobodne aktivnosti: informatička grupa, planinarska sekcija „Strojarci“, novinarska skupina „Strojarko“, športski klub, skupina za očuvanje okoliša, WEB-EKO skupina, dramska sekcija i  knjižničarska skupina.

Učenici škole redovito sudjeluju u natjecanjima koje organiziraju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Gradski ured za obrazovanje i šport, CARNET, Ministarstvo za europske integracije, Crveni križ, Europski dom i drugi.
         Pod pokroviteljstvom Hrvatske obrtničke komore škola se kontinuirano prezentira na specijaliziranom međunarodnom sajmu Zagrebačkog velesajma, a sudjeluje i u prezentiranju na smotri srednjih škola „Dojdi osmaš“.
         Osim toga, u školi se organiziraju međurazredni športski susreti i natjecanja, književne i druge priredbe, tematske izložbe, predavanja i tribine, filmske video-projekcije, posjete sajmovima i muzejima, obilježavanje državnih i vjerskih blagdana, aktivnosti Crvenog križa, jednodnevni i višednevni izleti i ekskurzije učenika i nastavnika.
         Škola, prema mogućnostima, sudjeluje i u međuškolskim športskim natjecanjima, natjecanjima znanja te smotrama učeničkih radova. Kontinuirano surađuje s kulturnim, športskim i drugim javnim ustanovama koje se bave organiziranim radom s mladeži u slobodno vrijeme u cilju poticanja izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti kulturne, znanstvene ili športske orijentacije učenika. Škola također kontaktira i s drugim školama u svezi poboljšanja kulturnih i javnih sadržaja. U suradnji s Hrvatskom obrtničkom komorom škola organizira i provodi stručne seminare za nastavnike.
         Posljednjih nekoliko godina u Industrijskoj strojarskoj školi se aktivno provodi projekt ECDL izobrazbe nastavnika, projekt odobren od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

« Veljača 2020 »

01.06.2020. 21:23
Novi broj Modula - školskih novina Industrijske strojarske škole
Pod voditeljstvom profesorice Ive Bojčić, novinarska sekcija škole radila je marljivo i u ovim izvanrednim okolnostima. U nastavku možete pogledati novi broj Modula, školskih novina Industrijske strojarske škole. Glavni urednik školskih novina, Luka Kosović iz 2. e razreda, obratio se čitateljstvu ovim riječima: „Stigao je novi broj školskih novina u ovoj, po mnogočemu, vrlo zanimljivoj školskoj godini. Iako je nastavna godina bila specifična, imamo puno toga za pokazati. Sva ova situacija vezana uz koronu nije nas obeshrabrila, možda malo usporila, ali nikako demotivirala. Uslijedilo je nešto što nitko nije ni mogao pretpostaviti, a to je virtualna nastava koja je u našoj Školi funkcionirala fenomenalno, a to znači da su novinari i dalje bili vrijedni (jedino što se nismo svaki ponedjeljak družili u našoj učionici br. 10 i imali kolegij novinarske sekcije). Nadoknadit ćemo to, svakako! Više o svemu navedenome pročitajte u novinama. Uživajte!“

24.04.2020. 13:27
Online predstavljanje naše škole
Dragi osmaši, poštovani roditelji! U ovoj situaciji globalne pandemije došlo je do nemogućnosti predstavljanja naše škole na manifestacijama kao što su Zagrebački obrtnički sajam, Dojdi osmaš – Zagreb te zove te Dani otvorenih vrata. Zbog toga na portalu srednja.hr  u projektu Online predstavljanje srednjih škola sudjeluje i naša škola. Cilj projekta je pomoći mladima i njihovim roditeljima u odabiru programa i škole kroz virtualno predstavljanje svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Naša se škola predstavlja kroz nekoliko rubrika: Opis škole, Povijest škole, Uvjeti upisa, Video uradak o školi, Aktivnosti u školi, Posebnosti škole, Opis zanimanja ISŠ-a, Zašto upisati ISŠ te Kontakti. Sve to možete proučiti na poveznici: https://www.srednja.hr/skole/industrijska-strojarska-skola-zagreb/ Pokušali smo što vjernije prezentirati rad naše škole, a koji možete pratitii na našoj službenoj web stranici, kao i Facebook i Instagram profilu škole.

30.05.2020. 20:37
Video zapis za osmaše – online predstavljenje Industrijske strojarske škole
Proljeće je svake godine za učenike završnih razreda osnovnih škola dijelom rezervirano za odabir i informiranje o srednjoj školi koju žele upisati. Ove nastavne godine učenici i djelatnici Industrijske strojarske škole nisu mogli Školu predstaviti uživo, no pripremili su video zapis za Sat razrednog odjela koji popularizira strukovno obrazovanje i povećava društveni ugled zanimanja za koja obrazuju učenike i to ne samo u njihovoj Školi, već i u školama diljem Hrvatske koje imaju iste obrazovne programe. Zagrebačka Industrijska strojarska škola (ISŠ) obrazuje učenike za mnoga zanimanja Obrazovnog sektora strojarstva, brodogradnje i metalurgije  koja su lakozapošljiva, stipendirana, deficitarna, gospodarski perspektivna i cijenjena u svijetu rada i stoga tim činjenicama želimo dodatno motivirati i usmjeriti učenike na upis strukovnih zanimanja. Cilj aktivnosti koje se provode u ISŠ-u, uz redovan odgojno-obrazovni rad, promicanje je strukovnog obrazovanja i deficitarnih zanimanja za koja se učenici obrazuju ne samo u ISŠ-u, već i u mnogim drugim školama Republike Hrvatske, a cilj je i informiranje o mogućnostima stipendiranja deficitarnih zanimanja od strane Grada Zagreba i Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Klikom na "više" saznajte još nekoliko detalja o sadržaju video zapisa.

> Nastava  > Izvannastavne aktivnosti