Online katalog školske knjižnice
Potražite na internetu
katalog školske knjižnice!

Učenici, roditelji i nastavnici!
WEB adresa na kojoj se nalazi KATALOG školske knjižnice je OVDJE. Na toj adresi se nalazi zajednička baza knjižnog fonda svih knjižnica koje imaju Metel program za knjižnično poslovanje.

Online katalogom je omogućen pristup školskoj knjižnici putem interneta, što znači da su omogućene sve korisničke potrebe oko pretraživanja knjižnične baze, odnosno, pretraživanje kataloga. To drugim riječima znači da u svakom trenutku možete dobiti informaciju o tome ima li vaša školska knjižnica neku određenu knjigu, koje sve knjige nekog autora postoje u knjižnici, koji autor je napisao neku knjigu i dr. Između ostalog izdvajamo i podatak da za većinu novijih izdanja možete odmah vidjeti kako izgleda naslovnica knjige.
Želimo vam ugodno surfanje!

Odabirom područja pojedine stručne UDK skupine otvara se popis knjiga koje školska knjižnica posjeduje iz određenog područja struke ili književnosti.

« Ožujak 2020 »

23.03.2020. 12:11
Brošura o postupanju u slučaju potresa
Poštovani učenici i roditelji, u prilogu možete pročitati brošuru o postupcima prije, tijekom i nakon potresa, informacije o kompletu za preživljavanje, opća pravila ponašanja te načine na koje prirodne katastrofe djeluju na nas. Trenutno je najbitnije ostati smiren i sabran jer nas čekaju neizvjesni dani koje ne možemo predivdjeti. Unatoč tome možemo utjecati na naše ponašanje i misli koje će nam najviše ići u korist ako razmišljamo na način da ostanemo smireni, sigurni i zajedno.  Stručna suradnica Sara Novak, mag. paed.

13.03.2020. 14:16
Virtualne učionice Industrijske strojarske škole
Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, obustavlja se nastava u školama u naredna dva tjedna. Nastavnici Industrijske strojarske škole pripremili su se za izvođenje nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Nastavnici će online nastavu izvoditi od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine koristeći Yammer mrežu gdje su kreirane virtualne učionice i Virtualna zbornica. U prilogu su poveznice na virtualne učionice i Virtualnu zbornicu kao i upute za pristupanje Yammer mreži. Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. učenici su dužni posjećivati virtualne učionice te pratiti sve informacije i upute dobivene od razrednika i predmetnih nastavnika koji su za učenike pripremili nastavne sadržaje kako bi se nastava odvijala po uobičajenom rasporedu. Ako učenik nije bio cijeli dan aktivan u virtualnoj učionici, njegov izostanak potrebno je opravdati razredniku. S obzirom na to da je pred nama veliki izazov, pozivamo na odgovorno ponašanje, kontinuiranost i organiziranost u radu, kao i na strpljenje i međusobnu potporu jer se jedino tako možemo nositi s novonastalom situacijom. Temeljom upita koji je Hrvatska gospodarska komora uputila Ministarstvu znanosti i obrazovanja, isto je izdalo obavijest da učenici srednjih strukovnih škola nemaju praksu u gospodarskim subjektima (poduzećima, tvrtkama, servisima) dok traje obustava nastave u školama. Sve važne informacije, vezane uz izvođenje nastave na daljinu, objavljivat će se i na službenoj Facebook stranici Industrijske strojarske škole.

13.03.2020. 11:18
Pravila ponašanja u virtualnim učionicama
Dragi učenici, narednih dana družit ćemo se samo virtualno pa ćemo se, kao i uvijek, pridržavati pravila ponašanja i komuniciranja u online okruženju. Hvala profesorici Sanji Pavlović Šijanović iz Gimnazije Vukovar na ovom plakatu koji možete proučiti klikom na "više".

> O školi  > Školska knjižnica