Iz programa rada školske knjižnice

Rad u školskoj knjižnici obuhvaća sljedeća područja: odgojno-obrazovnu djelatnost, stručno-knjižničnu i informacijsku te kulturnu i javnu djelatnost. Temeljni odgojno-obrazovni zadatak je rad na osposobljavanju učenika naše školeza samostalan rad, za samostalno korištenje raznovrsnih izvora znanja i informacija te rad na odgoju i obrazovanju čitatelja, ljubitelja knjiga i aktivnih korisnika knjižnog fonda školske knjižnice. Osnovni cilj je odgojiti i osposobiti učenika koji će knjižnicu trebati, redovito je posjećivati i ne odnositi se prema njoj kao pasivni posjetitelj, nego kao potrošač knjige i korisnik školske knjižnice i čitaonice. Tako osposobljen učenik moći će se i nakon završenog školovanja koristiti bilo kojom javnom knjižnicom.

Osnovni stručno-knjižnični i informacijski zadatak je plansko obogaćivanje knjižnog fonda programskim naslovima obvezatne i izborne lektire te stručnom literaturom, kao i računalna stručna obradba (inventarizacija, katalogizacija, klasifikacija, predmetizacija) postojećeg i prinovljenog knjižnog fonda.
Naročita pozornost se posvećuje kulturnoj i javnoj funkciji školske knjižnice, dakle, organiziraju se raznovrsni kulturni sadržaji: književni susreti i predstavljanja knjiga, tribine predavanja, izložbe, obilježavanja obljetnica i značajnih datuma i dr. Redovito se organiziraju i različite aktivnosti za poticanje čitanja, kao što su radionice, kvizovi i web natječaji za učenike u sklopu Mjeseca hrvatske knjige. U knjižnici djeluju knjižničarska i web-eko slobodna aktivnost učenika. Školska knjižnica je već u nekoliko navrata bila domaćin međužupanijskih skupova za knjižničare, a 2010. godine je u našoj školi organiziran državni skup Proljetna škola školskih knjižničara RH.

Knjižnica i čitaonica je smještena u prizemlju škole u sobi 24, a dostupna je učenicima, nastavnicima i ostalim djelatnicima u sljedeće radno vrijeme: od ponedjeljka do petka od 8.00 do 14.00 sati.

Kulturna i javna djelatnost skolske knjiznice.pdf

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.

> O školi  > Školska knjižnica