Iz programa rada školske knjižnice

Rad u školskoj knjižnici obuhvaća sljedeća područja: odgojno-obrazovnu djelatnost, stručno-knjižničnu i informacijsku te kulturnu i javnu djelatnost. Temeljni odgojno-obrazovni zadatak je rad na osposobljavanju učenika naše školeza samostalan rad, za samostalno korištenje raznovrsnih izvora znanja i informacija te rad na odgoju i obrazovanju čitatelja, ljubitelja knjiga i aktivnih korisnika knjižnog fonda školske knjižnice. Osnovni cilj je odgojiti i osposobiti učenika koji će knjižnicu trebati, redovito je posjećivati i ne odnositi se prema njoj kao pasivni posjetitelj, nego kao potrošač knjige i korisnik školske knjižnice i čitaonice. Tako osposobljen učenik moći će se i nakon završenog školovanja koristiti bilo kojom javnom knjižnicom.

Osnovni stručno-knjižnični i informacijski zadatak je plansko obogaćivanje knjižnog fonda programskim naslovima obvezatne i izborne lektire te stručnom literaturom, kao i računalna stručna obradba (inventarizacija, katalogizacija, klasifikacija, predmetizacija) postojećeg i prinovljenog knjižnog fonda.
Naročita pozornost se posvećuje kulturnoj i javnoj funkciji školske knjižnice, dakle, organiziraju se raznovrsni kulturni sadržaji: književni susreti i predstavljanja knjiga, tribine predavanja, izložbe, obilježavanja obljetnica i značajnih datuma i dr. Redovito se organiziraju i različite aktivnosti za poticanje čitanja, kao što su radionice, kvizovi i web natječaji za učenike u sklopu Mjeseca hrvatske knjige. U knjižnici djeluju knjižničarska i web-eko slobodna aktivnost učenika. Školska knjižnica je već u nekoliko navrata bila domaćin međužupanijskih skupova za knjižničare, a 2010. godine je u našoj školi organiziran državni skup Proljetna škola školskih knjižničara RH.

Knjižnica i čitaonica je smještena u prizemlju škole u sobi 24, a dostupna je učenicima, nastavnicima i ostalim djelatnicima u sljedeće radno vrijeme: od ponedjeljka do petka od 8.00 do 14.00 sati.

Kulturna i javna djelatnost skolske knjiznice.pdf

« Siječanj 2020 »

16.01.2020. 09:14
Odabir agencije za dvodnevnu izvanučioničku nastavu Italija, Gardaland
Na roditeljskom sastanku održanom 15.1.2020. predstavile su se tri agencije. Odabirom roditelja odabrana je agencija Punim jedrima. Odluka je bila jednoglasna (25 glasova).

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

> O školi  > Školska knjižnica