Naši učenici izradili još jednu kućicu za knjige

Autor: Kristinka Lemaić, 14. 12. 2021.

Učenici ISŠ-a obilježili su Godinu čitanja brojnim aktivnostima, a s obzirom na to da je ISŠ strukovna škola te je učenje temeljeno na radu, učenici su na prijedlog Ksenije Banović, više stručne savjetnice Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i nastavnice Hrvatskoga jezika Ive Bojčić te uz mentorstvo nastavnika Slavena Kuhara i Silvia Terzea, izradili još jednu malu slobodnu knjižnicu – kućicu za knjige koja funkcionira po principu Posudi, čitaj, vrati ili/i doniraj knjigu! Kućica za knjige je, u suradnji s knjižničarkom Marijanom Spevec Sinković iz Knjižnice Grada Zagreba - Novi Zagreb smještena u Dugavama, na adresi Ulica svetog Mateja 7. Sudjelovanje učenika ISŠ-a u međunarodnom eTwinning projektu The Green Changemakers rezultiralo je ovom aktivnošću i sjajnom suradnjom s knjižnicom u Dugavama.

Kućica za knjige postavljena je u Dugavama na Dan sv. Lucije te je prigodno dobila naziv Luce. Učenici 2.e razreda koji su izradili kućicu, nisu mogli biti na postavljanju kućice u Dugavama jer su bili u samoizolaciji, no njihova razrednica, prof. Iva Bojčić, javlja da su svi dobro, a u oporavku svakako  pomažu čokolade koje su im poslale zahvalne djelatnice knjižnice u Dugavama.

Ravnatelj Nenad Pavlinić i djelatnici ISŠ-a zahvaljuju prof. Sanji Pavlović-Šijanović iz Gmnazije "Vukovar" i prof. Sandi Šutalo iz Tehničke škole, Karlovac na pozivu za priključivanje eTwinning projektu The Green Changemakers koji rezultira ovako odličnim suradnjama.

Ukupno: 5197683

« Siječanj 2022 »