Iz programa rada
             Knjižničarska skupina djeluje kao slobodna aktivnost učenika, a u cilju ostvarivanja odgojno-obrazovnih i kulturno-javnih zadataka.
            Sastanci Knjižničarske skupine se održavaju u prostorijama školske knjižnice i čitaonice, jednom tjedno, po rasporedu i dogovoru s učenicima, a prema njihovim vremenskim mogućnostima, u trajanju jednog školskog sata. Skupina sadržava desetak aktivnih članova. Učenici, članovi skupine, i pojedinačno dolaze u knjižnicu u svoje slobodno vrijeme izvan termina zajedničkog sastanka.
Rad učenika se vrednuje pohvalama te njihovom osobnom afirmacijom. Učenici postaju svjesni važnosti knjižnica u školama i društvu.
               Godišnji plan i program rada je ponajviše temeljen na učeničkom radu kroz obilježavanje značajnih datuma i obljetnica te istraživačkom radu na različitim izvorima informacija. Time se osobito potiče učenička osobna afirmacija.

Zadaci Knjižničarske skupine:
  • animirati one učenike koji vole knjigu i čitanje, zanima ih rad i organizacija rada u knjižnici i čitaonici i spremni su svladati određene stručne pojedinosti vezane za rad u knjižnici
  • animirati one učenike koji su daroviti u jezično-umjetničkom području, koji imaju naglašenu sposobnost pismenog izražavanja, komunikativni su i radoznali
  •  razvijati kod učenika ljubav prema knjizi, timski rad, međusobnu suradnju i pomoć, ali i odgovornost
  •  poticati odgoj za demokraciju
  • razvijati svijest o vrijednostima nacionalne kulture, posebno jezika, umjetnosti i znanosti te vrijednosti multikulturalnosti
  • stvarati uvjete za interdisciplinarni pristup nastavi
  •  poticati duhovno ozračje škole
  •  poticati kod učenika razvitak senzibiliteta za knjige i knjižnice te ukazati na značaj i važnost knjižnica u društvu
  •  poticati istraživački duh i osobno prosuđivanje učenika
  •  potaknuti kreativnost i radoznalost kod učenika

Ciljevi i namjena:

• izgraditi kulturu čitanja kod učenika
  • upoznati učenika s različitim izvorima informacija i medijima u knjižnici
  • zajednički rad na kulturnim i javnim aktivnostima škole (organizacija i postavljanje izložbi, izrada panoa, sudjelovanje na predavanjima i sl.)
  • obilježiti značajne datume, obljetnice
  • utjecati na inicijativu učenika te potaknuti njihovu samostalnost u radu, samopouzdanje i snalaženje u okruženju knjižnice
  •  naučiti učenike istraživačkom radu u knjižnici
  • prikazati učenicima temeljne postavke teorije knjižničarstva

« Rujan 2021 »

25.09.2020. 08:13
Digitalne potvrde za učenike
Dragi učenici i poštovani roditelji! Na poveznici https://potvrde.skole.hr/login prijavljujete se svojim AAI@EduHr elektroničkim identitetom (učenici) ili svojim pristupnim podacima sustavu e-Građani (preko Fine ili bankovnih tokena, najmanje treće razine - roditelji) te možete ispisati digitalnu potvrdu o školovanju. U padajućem izborniku moguće je odabrati svrhu potvrde. Potvrde koje su izdane putem tog sustava zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima te više nije potrebno dolaziti po potvrde u školsku referadu. Potvrde se mogu spremiti na računalo, slati ili ispisivati, ovisno o potrebama. Sustav za izdavanje potvrda  podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matice u kojoj su svi učenici.

01.09.2021. 11:06
Produljenje ili izrada pretplatnih karata za učenike
Dragi roditelji i učenici, na web stranici ZET-a; https://www.zet.hr/aktualnosti/vijesti/produljenje-ili-izrada-pretplatnih-karata-za-ucenike-i-studente/499  nalaze se detaljne upute za izradu ili produljenje besplatnih karata za učenike. Za učenike će od 2. rujna bit omogućeno i znatno jednostavnije produljenje postojećih Pretplatnih karata za javni gradski prijevoz, koje će se moći obaviti na svim prodajnim mjestima ZET-a, kao i kioscima ugovornih partnera (Tisak i iNovine). Zbog navedenoga, nije potrebno da učenici u školi potvrđuju produljenje ili izradu nove pretplatne karte.

22.07.2021. 10:14
eTwinning projekt Pokvareni telefon
Tijekom eTwinning projekta Pokvareni telefon, namijenjenog učenicima srednjih strukovnih škola, 30 učenika i 5 nastavnica naše škole sudjelovalo je u različitim projektnim aktivnostima. Osim naše škole u projektu su sudjelovale i strukovne škole iz Bedekovčine, Sarajeva i Varaždina. Učenici su se bavili temom medijske pismenosti i dezinformacija kroz igranje pokvarenog telefona, istraživanje tematike, pisanje lažnih članka i poruka, izradu stripova, izradu logo oznaka, avatara i dr.  Cilj projekta bio je unaprijediti vještinu komunikacije na hrvatskom jeziku, povećati odgovornost, uvidjeti vrijednost timskoga rada i suradnje, razviti kreativnost, poboljšati digitalnu pismenost kroz korištenje različitih digitalnih alata, unaprijediti istraživanje online stručne literature, osnažiti rješavanje problema, poboljšati kreiranje digitalnih materijala. Naši su učenici aktivno sudjelovali na nekoliko online sastanaka te uspješno surađivali u timskom radu s učenicima drugih škola.  Rezultat projekta su muzej lažnih vijesti, posteri, kvizovi, prezentacije, strip, e-novine i e-knjiga.  Nastavnice koje su provodile projekt: Josipa Zelić, Vanja Jug, Karmen Mott Bingula i stručne suradnice Sara Novak i Tanja Dumbović. U nastavku možete pogledati e-knjigu.

> Nastava  > Izvannastavne aktivnosti