Iz programa rada
             Knjižničarska skupina djeluje kao slobodna aktivnost učenika, a u cilju ostvarivanja odgojno-obrazovnih i kulturno-javnih zadataka.
            Sastanci Knjižničarske skupine se održavaju u prostorijama školske knjižnice i čitaonice, jednom tjedno, po rasporedu i dogovoru s učenicima, a prema njihovim vremenskim mogućnostima, u trajanju jednog školskog sata. Skupina sadržava desetak aktivnih članova. Učenici, članovi skupine, i pojedinačno dolaze u knjižnicu u svoje slobodno vrijeme izvan termina zajedničkog sastanka.
Rad učenika se vrednuje pohvalama te njihovom osobnom afirmacijom. Učenici postaju svjesni važnosti knjižnica u školama i društvu.
               Godišnji plan i program rada je ponajviše temeljen na učeničkom radu kroz obilježavanje značajnih datuma i obljetnica te istraživačkom radu na različitim izvorima informacija. Time se osobito potiče učenička osobna afirmacija.

Zadaci Knjižničarske skupine:
  • animirati one učenike koji vole knjigu i čitanje, zanima ih rad i organizacija rada u knjižnici i čitaonici i spremni su svladati određene stručne pojedinosti vezane za rad u knjižnici
  • animirati one učenike koji su daroviti u jezično-umjetničkom području, koji imaju naglašenu sposobnost pismenog izražavanja, komunikativni su i radoznali
  •  razvijati kod učenika ljubav prema knjizi, timski rad, međusobnu suradnju i pomoć, ali i odgovornost
  •  poticati odgoj za demokraciju
  • razvijati svijest o vrijednostima nacionalne kulture, posebno jezika, umjetnosti i znanosti te vrijednosti multikulturalnosti
  • stvarati uvjete za interdisciplinarni pristup nastavi
  •  poticati duhovno ozračje škole
  •  poticati kod učenika razvitak senzibiliteta za knjige i knjižnice te ukazati na značaj i važnost knjižnica u društvu
  •  poticati istraživački duh i osobno prosuđivanje učenika
  •  potaknuti kreativnost i radoznalost kod učenika

Ciljevi i namjena:

• izgraditi kulturu čitanja kod učenika
  • upoznati učenika s različitim izvorima informacija i medijima u knjižnici
  • zajednički rad na kulturnim i javnim aktivnostima škole (organizacija i postavljanje izložbi, izrada panoa, sudjelovanje na predavanjima i sl.)
  • obilježiti značajne datume, obljetnice
  • utjecati na inicijativu učenika te potaknuti njihovu samostalnost u radu, samopouzdanje i snalaženje u okruženju knjižnice
  •  naučiti učenike istraživačkom radu u knjižnici
  • prikazati učenicim a temeljne postavke teorije knjižničarstva

Plan i program Knjiznicarske skupine za 2009.-2010..pdf

« Siječanj 2020 »

16.01.2020. 09:14
Odabir agencije za dvodnevnu izvanučioničku nastavu Italija, Gardaland
Na roditeljskom sastanku održanom 15.1.2020. predstavile su se tri agencije. Odabirom roditelja odabrana je agencija Punim jedrima. Odluka je bila jednoglasna (25 glasova).

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

> Nastava  > Izvannastavne aktivnosti