Elektronički referentni izvori

Enciklopedije, rječnici, priručnici i ostala referentna literatura na internetu

ENCIKLOPEDIJE

Proleksis enciklopedija - Prva hrvatska opća i nacionalna enciklopedija u elektroničkom izdanju- besplatno je dostupna svim učenicima, nastavnicima te članovima Hrvatske akademske zajednice (prijava pomoću CARNet-ovog elektroničkog identiteta)

Enciklopedija Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža

Encyclopedia Britannica Online

Encyclopedia.com - Besplatan pristup - više od 50 000 natuknica (na engleskom jeziku)

Wikipedia - Enciklopedija slobodnog sadržaja

HRVATSKI PRAVOPIS I GRAMATIKA

Hrvatski pravopis

Hrvatska gramatika

RJEČNICI HRVATSKOG JEZIKA

Hrvatski jezični portal - Sadrži i gramatičku razradu. U bazi podataka je preko 100 000 osnovnih riječi.

Jezični savjeti  - Zbirka jezičnih savjeta Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje

Bujica riječi - Zbirka  jezičnih nedoumica

JEZIČNI RJEČNICI

Dictionary.com - Prevoditelj više jezika

OneLook Dictionary - Sadrži više od 1000 općih i specijalnih rječnika

EU-dictionary - Višejezični rječnik

BIOGRAFIJE

Hrvatski biografski leksikon - Biografije i bibliografije

Hrvatska znanstvena bibliografija - Leksikon hrvatskih bibliografija

Pitajte knjižničare

Stranica omogućuje korisnicima  postavljanje pitanja na koja će odgovor dobiti u roku dva dana. Korisna je i stoga što možete zatražiti popis literature za različite seminarske radove, maturalne radove, referate i sl. Na početnoj stranici usluge "Pitajte knjižničare" nalazi se velika baza poveznica iz različitih područja ljudskoga znanja.

Skup pravila poželjnog ponašanja u internet zajednici

INFORMATIČKI RJEČNIK

Megabajt - Online informatički rječnik na hrvatskom jeziku

ATLASI

Google Maps

Google Earth

Geo-Gauss - Planovi hrvatskih gradova; zbirka planova i karata

Multimap - Atlas svijeta; detaljna karta Hrvatske

Quick Maps - Karte, zastave, ekonomija, klima, prirodni resursi

World Atlas and World Maps - Karte, zastave, podaci o državama

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.

> O školi  > Školska knjižnica  > Online referentni izvori