Kutak za roditelje

Poštovani roditelji, u prilogu niže su savjeti kako biti podrška djetetu nakon potresa.

Ove su stranice našeg WEB-a namijenjene vama i izravno će pridonijeti vašoj boljoj informiranosti i povećati mogućnosti suradnje i komunikacije između vas i nastavnika. Ovdje ćete u svakom trenutku pronaći raspored informacija predmetnih nastavnika i razrednika.

DJECA UČE ONO ŠTO DOŽIVLJAVAJU
Ako dijete živi s kritikom, uči osuđivati.
Ako dijete živi s nasiljem uči se tući.
Ako dijete živi sa strahom, uči biti zabrinutim.
Ako dijete živi sa samilošću, uči samo sebe sažalijevati.
Ako dijete živi s ismijavanjem, uči se sramiti.
Ako dijete živi s ljubomorom, uči što je zavist.
Ako dijete živi sa stidom, uči se osjećaju krivnje.
Ako dijete živi s ohrabrivanjem, uči se samopouzdanju.
Ako dijete živi u toleranciji, uči se strpljenju.
Ako dijete živi s pohvalama, uči cijeniti.
Ako dijete živi s prihvaćanjem, uči se ljubavi.
Ako dijete živi s odobravanjem, uči voljeti samoga sebe.
Ako dijete živi s priznanjem, uči da je dobro imati cilj.
Ako dijete živi s dijeljenjem, uči o velikodušnosti.
Ako dijete živi s poštenjem i pravednošću, uči da postoje istina i pravda.
Ako dijete živi sa sigurnošću, uči se vjeri u sebe i one oko sebe.
Ako dijete živi s prijateljstvom, uči da je svijet mjesto na kojem je ugodno živjeti.
Ako vi živite s mirom, vaše će dijete živjeti spokojno.
S čime živi vaše dijete?
Dorothy Law Nolte

Priloženu prezentaciju "Ne dopustite da vaše dijete bude jedno od njih - ovisno o drogama" pripremio je Antonio Kafadar, učenik 2.c razreda.

U priručniku Sigurnost djece na internetu  možete pronaći jednostavne savjete za djecu i roditelje o zaštiti od online opasnosti kako bi surfanje učinili zabavnim i sigurnim.

Naručite udzbenike online:

Brosura za roditelje.pdf
 Ne dopustite da vase dijete bude jedan od njih! OVISNOST O DROGAMA.pps
 Prava i obaveze roditelja.docx
 Prava i obaveze ucenika.docx
 Pravilnik-o-nacinima-postupcima-i-elementima-vrednovanja-ucenika-u-osnovnoj-i-srednjoj-skoli-2019.pdf
 Roditelj podrska djetetu nakon potresa.png
 Sigurnost djece na internetu.pdf

« Lipanj 2020 »

01.06.2020. 21:23
Novi broj Modula - školskih novina Industrijske strojarske škole
Pod voditeljstvom profesorice Ive Bojčić, novinarska sekcija škole radila je marljivo i u ovim izvanrednim okolnostima. U nastavku možete pogledati novi broj Modula, školskih novina Industrijske strojarske škole. Glavni urednik školskih novina, Luka Kosović iz 2. e razreda, obratio se čitateljstvu ovim riječima: „Stigao je novi broj školskih novina u ovoj, po mnogočemu, vrlo zanimljivoj školskoj godini. Iako je nastavna godina bila specifična, imamo puno toga za pokazati. Sva ova situacija vezana uz koronu nije nas obeshrabrila, možda malo usporila, ali nikako demotivirala. Uslijedilo je nešto što nitko nije ni mogao pretpostaviti, a to je virtualna nastava koja je u našoj Školi funkcionirala fenomenalno, a to znači da su novinari i dalje bili vrijedni (jedino što se nismo svaki ponedjeljak družili u našoj učionici br. 10 i imali kolegij novinarske sekcije). Nadoknadit ćemo to, svakako! Više o svemu navedenome pročitajte u novinama. Uživajte!“

24.04.2020. 13:27
Online predstavljanje naše škole
Dragi osmaši, poštovani roditelji! U ovoj situaciji globalne pandemije došlo je do nemogućnosti predstavljanja naše škole na manifestacijama kao što su Zagrebački obrtnički sajam, Dojdi osmaš – Zagreb te zove te Dani otvorenih vrata. Zbog toga na portalu srednja.hr  u projektu Online predstavljanje srednjih škola sudjeluje i naša škola. Cilj projekta je pomoći mladima i njihovim roditeljima u odabiru programa i škole kroz virtualno predstavljanje svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Naša se škola predstavlja kroz nekoliko rubrika: Opis škole, Povijest škole, Uvjeti upisa, Video uradak o školi, Aktivnosti u školi, Posebnosti škole, Opis zanimanja ISŠ-a, Zašto upisati ISŠ te Kontakti. Sve to možete proučiti na poveznici: https://www.srednja.hr/skole/industrijska-strojarska-skola-zagreb/ Pokušali smo što vjernije prezentirati rad naše škole, a koji možete pratitii na našoj službenoj web stranici, kao i Facebook i Instagram profilu škole.

30.05.2020. 20:37
Video zapis za osmaše – online predstavljenje Industrijske strojarske škole
Proljeće je svake godine za učenike završnih razreda osnovnih škola dijelom rezervirano za odabir i informiranje o srednjoj školi koju žele upisati. Ove nastavne godine učenici i djelatnici Industrijske strojarske škole nisu mogli Školu predstaviti uživo, no pripremili su video zapis za Sat razrednog odjela koji popularizira strukovno obrazovanje i povećava društveni ugled zanimanja za koja obrazuju učenike i to ne samo u njihovoj Školi, već i u školama diljem Hrvatske koje imaju iste obrazovne programe. Zagrebačka Industrijska strojarska škola (ISŠ) obrazuje učenike za mnoga zanimanja Obrazovnog sektora strojarstva, brodogradnje i metalurgije  koja su lakozapošljiva, stipendirana, deficitarna, gospodarski perspektivna i cijenjena u svijetu rada i stoga tim činjenicama želimo dodatno motivirati i usmjeriti učenike na upis strukovnih zanimanja. Cilj aktivnosti koje se provode u ISŠ-u, uz redovan odgojno-obrazovni rad, promicanje je strukovnog obrazovanja i deficitarnih zanimanja za koja se učenici obrazuju ne samo u ISŠ-u, već i u mnogim drugim školama Republike Hrvatske, a cilj je i informiranje o mogućnostima stipendiranja deficitarnih zanimanja od strane Grada Zagreba i Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Klikom na "više" saznajte još nekoliko detalja o sadržaju video zapisa.

> Kutak za roditelje