Kutak za roditelje

Poštovani roditelji, u prilogu niže su savjeti kako biti podrška djetetu nakon potresa.

Ove su stranice našeg WEB-a namijenjene vama i izravno će pridonijeti vašoj boljoj informiranosti i povećati mogućnosti suradnje i komunikacije između vas i nastavnika. Ovdje ćete u svakom trenutku pronaći raspored informacija predmetnih nastavnika i razrednika.

DJECA UČE ONO ŠTO DOŽIVLJAVAJU
Ako dijete živi s kritikom, uči osuđivati.
Ako dijete živi s nasiljem uči se tući.
Ako dijete živi sa strahom, uči biti zabrinutim.
Ako dijete živi sa samilošću, uči samo sebe sažalijevati.
Ako dijete živi s ismijavanjem, uči se sramiti.
Ako dijete živi s ljubomorom, uči što je zavist.
Ako dijete živi sa stidom, uči se osjećaju krivnje.
Ako dijete živi s ohrabrivanjem, uči se samopouzdanju.
Ako dijete živi u toleranciji, uči se strpljenju.
Ako dijete živi s pohvalama, uči cijeniti.
Ako dijete živi s prihvaćanjem, uči se ljubavi.
Ako dijete živi s odobravanjem, uči voljeti samoga sebe.
Ako dijete živi s priznanjem, uči da je dobro imati cilj.
Ako dijete živi s dijeljenjem, uči o velikodušnosti.
Ako dijete živi s poštenjem i pravednošću, uči da postoje istina i pravda.
Ako dijete živi sa sigurnošću, uči se vjeri u sebe i one oko sebe.
Ako dijete živi s prijateljstvom, uči da je svijet mjesto na kojem je ugodno živjeti.
Ako vi živite s mirom, vaše će dijete živjeti spokojno.
S čime živi vaše dijete?
Dorothy Law Nolte

Priloženu prezentaciju "Ne dopustite da vaše dijete bude jedno od njih - ovisno o drogama" pripremio je Antonio Kafadar, učenik 2.c razreda.

U priručniku Sigurnost djece na internetu  možete pronaći jednostavne savjete za djecu i roditelje o zaštiti od online opasnosti kako bi surfanje učinili zabavnim i sigurnim.

Naručite udzbenike online:

Brosura za roditelje.pdf
 Ne dopustite da vase dijete bude jedan od njih! OVISNOST O DROGAMA.pps
 Prava i obaveze roditelja.docx
 Prava i obaveze ucenika.docx
 Pravilnik-o-nacinima-postupcima-i-elementima-vrednovanja-ucenika-u-osnovnoj-i-srednjoj-skoli-2019.pdf
 Roditelj podrska djetetu nakon potresa.png
 Sigurnost djece na internetu.pdf

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.

> Kutak za roditelje