Politika i gospodarstvo

Drage učenice i učenici, roditelji i odgajatelji!

Na ovome mjestu se možete informirati o izvedbenom programu politike i gospodarstva, pronaći predavanja na teme kojih nema u propisanom udžbeniku, a suvremene su i aktualne. Posebno smatramo korisnim objavu pitanja iz provjera znanja, koja su zapravo pitanja za ponavljanje gradiva iz domaćih zadaća prije testova.

Dakle, u slučaju izostanaka s nastave, slobodno prepisati pitanja i odgovoriti  u bilježnici kako bi se što uspješnije pripremili za nastavu. Tu su još i linkovi za znatiželjne o Europskoj uniji, kao i vrlo zanimljiv dokument  prema istraživanju „Odgaja li škola dobre građane?“ (Gong – hvala Daneli J), o korupciji, o tome što znači koja skraćenica na engleskom jeziku na mobitelu i ostalo pogledajte sami.. Hvala dragoj Tanji na trudu! Za sva moguća pitanja, sugestije, kritike, kao i informacije za razred 2a, slobodno me kontaktirajte u vrijeme primanja roditelja (ili po potrebi i dogovoru):

A smjena ujutro,  B popodne - ponedjeljkom,  3. sat od 15.35 do 16.20 (2.d na praksi)

B  smjena ujutro, A popodne - četvrtkom 5. sat 11.30.-12.15. (2.d u školi)

« Siječanj 2020 »

16.01.2020. 09:14
Odabir agencije za dvodnevnu izvanučioničku nastavu Italija, Gardaland
Na roditeljskom sastanku održanom 15.1.2020. predstavile su se tri agencije. Odabirom roditelja odabrana je agencija Punim jedrima. Odluka je bila jednoglasna (25 glasova).

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

> Nastava  > Politika i gospodarstvo