Razmjena znanja

KAKO JE NASTALA VIDEOKONFERENCIJA INDUSTRIJSKE STROJARSKE ŠKOLE - članak objavljen u digitalnom časopisu za obrazovne stručnjake "Pogled kroz prozor"

PRIRUČNIK ZA UČENJE I POUČAVANJE

ZA UČENIKE I NASTAVNIKE

Pomoću elektroničkog identiteta koji dodijeljuje CARNet svim zaposlenicima i učenicima škola u RH, a koji sadržava korisničko ime i zaporku pristupamo mnogobrojnim CARNet-ovim uslugama i servisima (Mobile CARNet, eLektire - cjelovita izdanja lektirnih naslova za osnovnu i srednju školu, e-Knjižnicac - arhiva digitalnih knjiga i časopisa, CARNet-ov LMS – sustav za udaljeno učenje, Školska Učilica, …).

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

CARNet-ov edukacijski centar svojim korisnicima nudi brojne online tečajeve. Program online tečajeva možete pogledati  ::ovdje::

Na opsežnom Portalu za škole učenici, nastavnici i roditelji mogu pronaći zanimljive i korisne sadržaje. Pogledajte :: ovdje ::

Nastavni materijali po predmetima za srednje škole :: ovdje ::

Nacionalni portal za udaljeno učenje Nikola Tesla

Računalna sigurnost

Prva hrvatska opća i nacionalna online enciklopedija

Brosura o digitalnim obrazovnim sadrzajima.pdf
 CARNetove usluge za nastavno osoblje.pdf
 CARNetove usluge za ucenike srednjih skola.pdf
 Facebook brosura.pdf
 netiquette pravila.pdf
 Savjeti za sigurnije koristenje interneta.pdf
 Sigurnije na internetu i filtriranje sadrzaja.pdf
 Sigurnije na internetu.pdf
 Upute za koristenje CARNet Webmail sucelja.pdf

« Ožujak 2020 »

23.03.2020. 12:11
Brošura o postupanju u slučaju potresa
Poštovani učenici i roditelji, u prilogu možete pročitati brošuru o postupcima prije, tijekom i nakon potresa, informacije o kompletu za preživljavanje, opća pravila ponašanja te načine na koje prirodne katastrofe djeluju na nas. Trenutno je najbitnije ostati smiren i sabran jer nas čekaju neizvjesni dani koje ne možemo predivdjeti. Unatoč tome možemo utjecati na naše ponašanje i misli koje će nam najviše ići u korist ako razmišljamo na način da ostanemo smireni, sigurni i zajedno.  Stručna suradnica Sara Novak, mag. paed.

13.03.2020. 14:16
Virtualne učionice Industrijske strojarske škole
Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, obustavlja se nastava u školama u naredna dva tjedna. Nastavnici Industrijske strojarske škole pripremili su se za izvođenje nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Nastavnici će online nastavu izvoditi od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine koristeći Yammer mrežu gdje su kreirane virtualne učionice i Virtualna zbornica. U prilogu su poveznice na virtualne učionice i Virtualnu zbornicu kao i upute za pristupanje Yammer mreži. Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. učenici su dužni posjećivati virtualne učionice te pratiti sve informacije i upute dobivene od razrednika i predmetnih nastavnika koji su za učenike pripremili nastavne sadržaje kako bi se nastava odvijala po uobičajenom rasporedu. Ako učenik nije bio cijeli dan aktivan u virtualnoj učionici, njegov izostanak potrebno je opravdati razredniku. S obzirom na to da je pred nama veliki izazov, pozivamo na odgovorno ponašanje, kontinuiranost i organiziranost u radu, kao i na strpljenje i međusobnu potporu jer se jedino tako možemo nositi s novonastalom situacijom. Temeljom upita koji je Hrvatska gospodarska komora uputila Ministarstvu znanosti i obrazovanja, isto je izdalo obavijest da učenici srednjih strukovnih škola nemaju praksu u gospodarskim subjektima (poduzećima, tvrtkama, servisima) dok traje obustava nastave u školama. Sve važne informacije, vezane uz izvođenje nastave na daljinu, objavljivat će se i na službenoj Facebook stranici Industrijske strojarske škole.

13.03.2020. 11:18
Pravila ponašanja u virtualnim učionicama
Dragi učenici, narednih dana družit ćemo se samo virtualno pa ćemo se, kao i uvijek, pridržavati pravila ponašanja i komuniciranja u online okruženju. Hvala profesorici Sanji Pavlović Šijanović iz Gimnazije Vukovar na ovom plakatu koji možete proučiti klikom na "više".

> Razmjena znanja