Vijesti za učenike ... Uspjesi naših učenika

Što mladi trebaju znati o alkoholu? Budi originalan i ostani svoj! Vijest ima dokument u privitku

Autor: TANJA Novak Pavić, 19. 5. 2020. 15:00

Dragi učenici!

Što trebate znati o alkoholu? Kakve posljedice na vaš mladi organizam uzrokuje pijenje alkohola? Zašto pijenje više nije cool? Kako se oduprijeti vršnjačkom pritisku i nagovaranju prijatelja? Bit ćeš uklopljen/uklopljena u društvo i ako ne pristaneš na nagovaranja. Ostanite svoji i originalni, imate mogućnost izbora, imajte svoj stav!  Odluke koje donosiš danas, osnova su za tvoju budućnost. Ako želiš ostvariti svoje ciljeve i snove, važno je biti originalan i ostati svoj! Pogledajte prezentaciju u privitku, dat će vam odovore na ova pitanja!

Bonton u online okruženju Vijest ima dokument u privitku

Autor: TANJA Novak Pavić, 18. 4. 2020. 22:33

U privitku se nalazi prezentacija Bonton u online okruženju koju je pripremila socijalna radnica naše škole Marija Jularić. Tema je aktualna i govori o pravilima komuniciranja u virtualnom okruženju.

U prezentaciji su prikazana određena pravila, a na kraju se nalazi poveznica na film u trajanju od 30 minuta na temu "Tko se to šali s mojim podacima?"

Briga o sebi i očuvanje mentalnog zdravlja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sara Novak, 26. 3. 2020. 17:33

Poštovani učenici,

u prilogu su savjeti za očuvanje mentalnog zdravlja i brigu o sebi nakon potresa, u vrijeme korona virusa.

Aplikacija Stella za učenike Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sara Novak, 26. 3. 2020. 17:15

Poštovani učenici,

u prilogu je letak koji opisuje aplikaciju "Stella", a koja sadrži edukativne materijale o mentalnom zdravlju mladih te tehnike za samopomoć kod problema mentalnog zdravlja koji se mogu javiti tijekom adolescencije. Aplikacija sadrži korisne informacije o mentalnom zdravlju mladih općenito, samopoštovanju te najčešćim problemima mentalnog zdravlja u adolescenciji kao što su anksioznost i depresivnost.

Neobičan videouradak učenika 3. f razreda za najavu književnog djela

Autor: Administrator , 5. 2. 2020. 09:47

Učenici 3. f razreda na lektirnoj filmskoj radionici snimili su videonajavu za knjigu Eugenea Ionesca Ćelava pjevačica. Poticaj za to filmsko stvaralaštvo bio je nagradni javni poziv Ministarstva kulture za video koji najavljuje neko književno djelo. Učenici su svojim prvim filmskim iskustvom prikazali ovu antidramu na neobičan i originalan način.  Navijajmo svi da osvoje putovanje za cijeli razred!

Za pregled videa kliknite na sliku:

Glumci: Jakov Grgić, Benjamin Kuzmić, David Gotovac, Dominik Kraljević
Glasovi: Fran Dorner, Domagoj Barišić, David Gotovac, David Cetina
Redatelj: Benjamin Kuzmić
Kamera: Dominik Kraljević
Mentorica: Barbara Crnčan

« Siječanj 2021 »

15.01.2021. 17:50
Početak 2. polugodišta, 18. siječnja 2021. godine, online
Dragi učenici, u ponedjeljak, 18. siječnja počinje drugo polugodište. Nastavu započinjemo online i do daljnjeg će tako biti, a krećemo s jutarnjom smjenom. I teorijska i praktična nastava su online, osim što 3.c alatničari i 3.g CNC operateri (CNC praktikum) praktičnu nastavu imaju u školi i dolaze u 8.00 ujutro na praksu u školu, svi ostali imaju online. Učenici praktičnu nastavu u gospodarskim subjektima obavljaju po redovnom rasporedu.

11.01.2021. 20:07
Božićni eko-izazov: Budi svjestan stvor, spasi jelku ili bor
Aktivistička grupa Zelena akcija pozvala je sve zainteresirane da u blagdansko vrijeme, umjesto kupnje jelke ili bora, osmisle vlastitu kreativnu „zero waste” („nula otpada“) zamjenu za božićno drvce i pri tome osvoje bicikl. Božićni eko-izazov, koji je trajao od 17. prosinca 2020.  do 11. siječnja 2021. godine, prihvatili su učenici i strukovni učitelji Industrijske strojarske škole čije je „zero waste“ božićno drvce osvojilo više od 1500 „lajkova“ u  Facebook događaju Zero waste Croatia network  i tako zauzelo drugo mjesto među 15 finalista.  Božićni blagdani često su popraćeni navikama koje uvelike štete okolišu i društvu, a osim kupovanja nepotrebnih jednokratnih proizvoda i gomilanja ambalaže, najvidljivija praksa - koja je ujedno i simbol Božića, svakako je kupnja nekoć žive jelke ili bora, istaknuli su u Zelenoj akciji. Božićna drvca masovno se sijeku ili sade samo u tu svrhu kako bi poslije bila posječena, dovedena u domove te, nažalost, izbačena na cestu po završetku blagdana. Ideja ovog božićnog eko-izazova Zelene akcije je na kreativan način zadržati blagdanski duh i tradiciju kićenja jelke ili bora, ali i poručiti da prepoznajemo poveznicu prekomjernog i nesvrhovitog trošenja Zemljinih resursa te proizvodnje ogromnih količina otpada. Sudjelovanjem u ovom izazovu svi uključeni odbili su kupiti jelku ili bor te su svojim činom doprinijeli očuvanju vrijednog šumskog eko-sustava i njegovih neophodnih funkcija: proizvodnja kisika, ublažavanje klimatskih promjena i zaštita od odrona. Klikom na "više" saznajte sve o božićnom eko-izazovu.

04.01.2021. 08:49
Donacija Organizacije Status M
U sklopu regionalnog programa CARE Young Men Initiative (YMI) - Boys and Men as Allies in Violence Prevention and Gender Transformation in the Western Balkans podržanog od strane care Internationala Balkans, Organizacija Status M donirala nam je televizor. Ovim putem zahvaljujemo Statusu M na izvrsnoj suradnji s Industrijskom strojarskom školom koja se realizira već nekoliko godina kroz pedagoške radionice i izradu materijala na praktičnoj nastavi.

> Kutak za učenike