Vijesti za učenike ... Uspjesi naših učenika

Briga o sebi i očuvanje mentalnog zdravlja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sara Novak, 26. 3. 2020. 17:33

Poštovani učenici,

u prilogu su savjeti za očuvanje mentalnog zdravlja i brigu o sebi nakon potresa, u vrijeme korona virusa.

Aplikacija Stella za učenike Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sara Novak, 26. 3. 2020. 17:15

Poštovani učenici,

u prilogu je letak koji opisuje aplikaciju "Stella", a koja sadrži edukativne materijale o mentalnom zdravlju mladih te tehnike za samopomoć kod problema mentalnog zdravlja koji se mogu javiti tijekom adolescencije. Aplikacija sadrži korisne informacije o mentalnom zdravlju mladih općenito, samopoštovanju te najčešćim problemima mentalnog zdravlja u adolescenciji kao što su anksioznost i depresivnost.

Neobičan videouradak učenika 3. f razreda za najavu književnog djela

Autor: Administrator , 5. 2. 2020. 09:47

Učenici 3. f razreda na lektirnoj filmskoj radionici snimili su videonajavu za knjigu Eugenea Ionesca Ćelava pjevačica. Poticaj za to filmsko stvaralaštvo bio je nagradni javni poziv Ministarstva kulture za video koji najavljuje neko književno djelo. Učenici su svojim prvim filmskim iskustvom prikazali ovu antidramu na neobičan i originalan način.  Navijajmo svi da osvoje putovanje za cijeli razred!

Za pregled videa kliknite na sliku:

Glumci: Jakov Grgić, Benjamin Kuzmić, David Gotovac, Dominik Kraljević
Glasovi: Fran Dorner, Domagoj Barišić, David Gotovac, David Cetina
Redatelj: Benjamin Kuzmić
Kamera: Dominik Kraljević
Mentorica: Barbara Crnčan

« Ožujak 2020 »

23.03.2020. 12:11
Brošura o postupanju u slučaju potresa
Poštovani učenici i roditelji, u prilogu možete pročitati brošuru o postupcima prije, tijekom i nakon potresa, informacije o kompletu za preživljavanje, opća pravila ponašanja te načine na koje prirodne katastrofe djeluju na nas. Trenutno je najbitnije ostati smiren i sabran jer nas čekaju neizvjesni dani koje ne možemo predivdjeti. Unatoč tome možemo utjecati na naše ponašanje i misli koje će nam najviše ići u korist ako razmišljamo na način da ostanemo smireni, sigurni i zajedno.  Stručna suradnica Sara Novak, mag. paed.

13.03.2020. 14:16
Virtualne učionice Industrijske strojarske škole
Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, obustavlja se nastava u školama u naredna dva tjedna. Nastavnici Industrijske strojarske škole pripremili su se za izvođenje nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Nastavnici će online nastavu izvoditi od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine koristeći Yammer mrežu gdje su kreirane virtualne učionice i Virtualna zbornica. U prilogu su poveznice na virtualne učionice i Virtualnu zbornicu kao i upute za pristupanje Yammer mreži. Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. učenici su dužni posjećivati virtualne učionice te pratiti sve informacije i upute dobivene od razrednika i predmetnih nastavnika koji su za učenike pripremili nastavne sadržaje kako bi se nastava odvijala po uobičajenom rasporedu. Ako učenik nije bio cijeli dan aktivan u virtualnoj učionici, njegov izostanak potrebno je opravdati razredniku. S obzirom na to da je pred nama veliki izazov, pozivamo na odgovorno ponašanje, kontinuiranost i organiziranost u radu, kao i na strpljenje i međusobnu potporu jer se jedino tako možemo nositi s novonastalom situacijom. Temeljom upita koji je Hrvatska gospodarska komora uputila Ministarstvu znanosti i obrazovanja, isto je izdalo obavijest da učenici srednjih strukovnih škola nemaju praksu u gospodarskim subjektima (poduzećima, tvrtkama, servisima) dok traje obustava nastave u školama. Sve važne informacije, vezane uz izvođenje nastave na daljinu, objavljivat će se i na službenoj Facebook stranici Industrijske strojarske škole.

13.03.2020. 11:18
Pravila ponašanja u virtualnim učionicama
Dragi učenici, narednih dana družit ćemo se samo virtualno pa ćemo se, kao i uvijek, pridržavati pravila ponašanja i komuniciranja u online okruženju. Hvala profesorici Sanji Pavlović Šijanović iz Gimnazije Vukovar na ovom plakatu koji možete proučiti klikom na "više".

> Kutak za učenike