Izvannastavne aktivnosti

Skupina za očuvanje okoliša

voditelj

Jadranka Razum, djelatnik

U Industrijskoj strojarskoj školi, uz dodatnu i dopunsku nastavu, posljednjih godina djeluju i slobodne aktivnosti: informatička grupa, planinarska sekcija „Strojarci“, novinarska skupina „Strojarko“, športski klub, skupina za očuvanje okoliša, WEB-EKO skupina, dramska sekcija i  knjižničarska skupina.

Učenici škole redovito sudjeluju u natjecanjima koje organiziraju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Gradski ured za obrazovanje i šport, CARNET, Ministarstvo za europske integracije, Crveni križ, Europski dom i drugi.
         Pod pokroviteljstvom Hrvatske obrtničke komore škola se kontinuirano prezentira na specijaliziranom međunarodnom sajmu Zagrebačkog velesajma, a sudjeluje i u prezentiranju na smotri srednjih škola „Dojdi osmaš“.
         Osim toga, u školi se organiziraju međurazredni športski susreti i natjecanja, književne i druge priredbe, tematske izložbe, predavanja i tribine, filmske video-projekcije, posjete sajmovima i muzejima, obilježavanje državnih i vjerskih blagdana, aktivnosti Crvenog križa, jednodnevni i višednevni izleti i ekskurzije učenika i nastavnika.
         Škola, prema mogućnostima, sudjeluje i u međuškolskim športskim natjecanjima, natjecanjima znanja te smotrama učeničkih radova. Kontinuirano surađuje s kulturnim, športskim i drugim javnim ustanovama koje se bave organiziranim radom s mladeži u slobodno vrijeme u cilju poticanja izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti kulturne, znanstvene ili športske orijentacije učenika. Škola također kontaktira i s drugim školama u svezi poboljšanja kulturnih i javnih sadržaja. U suradnji s Hrvatskom obrtničkom komorom škola organizira i provodi stručne seminare za nastavnike.
         Posljednjih nekoliko godina u Industrijskoj strojarskoj školi se aktivno provodi projekt ECDL izobrazbe nastavnika, projekt odobren od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

« Siječanj 2020 »

16.01.2020. 09:14
Odabir agencije za dvodnevnu izvanučioničku nastavu Italija, Gardaland
Na roditeljskom sastanku održanom 15.1.2020. predstavile su se tri agencije. Odabirom roditelja odabrana je agencija Punim jedrima. Odluka je bila jednoglasna (25 glasova).

19.12.2019. 15:17
Konačna bodovna lista i odluka o sudionicima mobilnosti Erasmus+ COmpetitive VET for learners and teachers II [COVET II] AUTOMEHANIČARI - FRANCUSKA
U utorak 17. prosinca 2019. godine istekao je žalbeni rok na objavljenu 2. bodovnu listu učenika u zanimanju automehaničar prijavljenih na poziv za dostavu prijava za sudjelovanje u projektu Erasmus+ 2019./2020. koji će biti sudionici mobilnosti u Francuskoj. Povjerenstvo za odabir nije zaprimilo niti jedan pismeni ili usmeni prigovor od strane učenika i roditelja. Ravnatelj Nenad Pavlinić i koordinatorica projekta Meri Ružević donose konačnu bodovnu listu učenika sudionika mobilnosti. Čestitamo svim odabranim učenicima i želimo im uspješne pripreme za provedbu mobilnosti.

19.12.2019. 13:32
Od ideje do realizacije
Još su jedan simpatičan borić izradili naši kreativni učenici.  Budući instalateri grijanja i klimatizacije Šimun Jurić, Leon Volf i Ivan Čerkezović, svi iz 3. e razreda, pripremili su ideju koju su i ostvarili u školskoj radionici praktične nastave. U realizaciji svoje ideje su koristili otpadni materijal radioničkih vježbi i pritom pokazali kako vješto rukuju instalacijskim cijevima. Na kraju su borić okitili starim CD-ovima i time vlastitim kreativnim primjerom pokazali kako božićno drvce može biti čarobno i zanimljivo ako koristimo stare predmete ili otpadni materijal. Bitno je naglasiti da su učenici sve sami osmislili i izradili zbog čega zaslužuju izuzetne čestitke.

> Nastava  > Izvannastavne aktivnosti