Izvannastavne aktivnosti

Skupina za očuvanje okoliša

voditelj

Jadranka Razum, djelatnik

U Industrijskoj strojarskoj školi, uz dodatnu i dopunsku nastavu, posljednjih godina djeluju i slobodne aktivnosti: informatička grupa, planinarska sekcija „Strojarci“, novinarska skupina „Strojarko“, športski klub, skupina za očuvanje okoliša, WEB-EKO skupina, dramska sekcija i  knjižničarska skupina.

Učenici škole redovito sudjeluju u natjecanjima koje organiziraju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Gradski ured za obrazovanje i šport, CARNET, Ministarstvo za europske integracije, Crveni križ, Europski dom i drugi.
         Pod pokroviteljstvom Hrvatske obrtničke komore škola se kontinuirano prezentira na specijaliziranom međunarodnom sajmu Zagrebačkog velesajma, a sudjeluje i u prezentiranju na smotri srednjih škola „Dojdi osmaš“.
         Osim toga, u školi se organiziraju međurazredni športski susreti i natjecanja, književne i druge priredbe, tematske izložbe, predavanja i tribine, filmske video-projekcije, posjete sajmovima i muzejima, obilježavanje državnih i vjerskih blagdana, aktivnosti Crvenog križa, jednodnevni i višednevni izleti i ekskurzije učenika i nastavnika.
         Škola, prema mogućnostima, sudjeluje i u međuškolskim športskim natjecanjima, natjecanjima znanja te smotrama učeničkih radova. Kontinuirano surađuje s kulturnim, športskim i drugim javnim ustanovama koje se bave organiziranim radom s mladeži u slobodno vrijeme u cilju poticanja izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti kulturne, znanstvene ili športske orijentacije učenika. Škola također kontaktira i s drugim školama u svezi poboljšanja kulturnih i javnih sadržaja. U suradnji s Hrvatskom obrtničkom komorom škola organizira i provodi stručne seminare za nastavnike.
         Posljednjih nekoliko godina u Industrijskoj strojarskoj školi se aktivno provodi projekt ECDL izobrazbe nastavnika, projekt odobren od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

« Siječanj 2021 »

15.01.2021. 17:50
Početak 2. polugodišta, 18. siječnja 2021. godine, online
Dragi učenici, u ponedjeljak, 18. siječnja počinje drugo polugodište. Nastavu započinjemo online i do daljnjeg će tako biti, a krećemo s jutarnjom smjenom. I teorijska i praktična nastava su online, osim što 3.c alatničari i 3.g CNC operateri (CNC praktikum) praktičnu nastavu imaju u školi i dolaze u 8.00 ujutro na praksu u školu, svi ostali imaju online. Učenici praktičnu nastavu u gospodarskim subjektima obavljaju po redovnom rasporedu.

11.01.2021. 20:07
Božićni eko-izazov: Budi svjestan stvor, spasi jelku ili bor
Aktivistička grupa Zelena akcija pozvala je sve zainteresirane da u blagdansko vrijeme, umjesto kupnje jelke ili bora, osmisle vlastitu kreativnu „zero waste” („nula otpada“) zamjenu za božićno drvce i pri tome osvoje bicikl. Božićni eko-izazov, koji je trajao od 17. prosinca 2020.  do 11. siječnja 2021. godine, prihvatili su učenici i strukovni učitelji Industrijske strojarske škole čije je „zero waste“ božićno drvce osvojilo više od 1500 „lajkova“ u  Facebook događaju Zero waste Croatia network  i tako zauzelo drugo mjesto među 15 finalista.  Božićni blagdani često su popraćeni navikama koje uvelike štete okolišu i društvu, a osim kupovanja nepotrebnih jednokratnih proizvoda i gomilanja ambalaže, najvidljivija praksa - koja je ujedno i simbol Božića, svakako je kupnja nekoć žive jelke ili bora, istaknuli su u Zelenoj akciji. Božićna drvca masovno se sijeku ili sade samo u tu svrhu kako bi poslije bila posječena, dovedena u domove te, nažalost, izbačena na cestu po završetku blagdana. Ideja ovog božićnog eko-izazova Zelene akcije je na kreativan način zadržati blagdanski duh i tradiciju kićenja jelke ili bora, ali i poručiti da prepoznajemo poveznicu prekomjernog i nesvrhovitog trošenja Zemljinih resursa te proizvodnje ogromnih količina otpada. Sudjelovanjem u ovom izazovu svi uključeni odbili su kupiti jelku ili bor te su svojim činom doprinijeli očuvanju vrijednog šumskog eko-sustava i njegovih neophodnih funkcija: proizvodnja kisika, ublažavanje klimatskih promjena i zaštita od odrona. Klikom na "više" saznajte sve o božićnom eko-izazovu.

04.01.2021. 08:49
Donacija Organizacije Status M
U sklopu regionalnog programa CARE Young Men Initiative (YMI) - Boys and Men as Allies in Violence Prevention and Gender Transformation in the Western Balkans podržanog od strane care Internationala Balkans, Organizacija Status M donirala nam je televizor. Ovim putem zahvaljujemo Statusu M na izvrsnoj suradnji s Industrijskom strojarskom školom koja se realizira već nekoliko godina kroz pedagoške radionice i izradu materijala na praktičnoj nastavi.

> Nastava  > Izvannastavne aktivnosti