Izvannastavne aktivnosti

Skupina za očuvanje okoliša

voditelj

Jadranka Razum, djelatnik

U Industrijskoj strojarskoj školi, uz dodatnu i dopunsku nastavu, posljednjih godina djeluju i slobodne aktivnosti: informatička grupa, planinarska sekcija „Strojarci“, novinarska skupina „Strojarko“, športski klub, skupina za očuvanje okoliša, WEB-EKO skupina, dramska sekcija i  knjižničarska skupina.

Učenici škole redovito sudjeluju u natjecanjima koje organiziraju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Gradski ured za obrazovanje i šport, CARNET, Ministarstvo za europske integracije, Crveni križ, Europski dom i drugi.
         Pod pokroviteljstvom Hrvatske obrtničke komore škola se kontinuirano prezentira na specijaliziranom međunarodnom sajmu Zagrebačkog velesajma, a sudjeluje i u prezentiranju na smotri srednjih škola „Dojdi osmaš“.
         Osim toga, u školi se organiziraju međurazredni športski susreti i natjecanja, književne i druge priredbe, tematske izložbe, predavanja i tribine, filmske video-projekcije, posjete sajmovima i muzejima, obilježavanje državnih i vjerskih blagdana, aktivnosti Crvenog križa, jednodnevni i višednevni izleti i ekskurzije učenika i nastavnika.
         Škola, prema mogućnostima, sudjeluje i u međuškolskim športskim natjecanjima, natjecanjima znanja te smotrama učeničkih radova. Kontinuirano surađuje s kulturnim, športskim i drugim javnim ustanovama koje se bave organiziranim radom s mladeži u slobodno vrijeme u cilju poticanja izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti kulturne, znanstvene ili športske orijentacije učenika. Škola također kontaktira i s drugim školama u svezi poboljšanja kulturnih i javnih sadržaja. U suradnji s Hrvatskom obrtničkom komorom škola organizira i provodi stručne seminare za nastavnike.
         Posljednjih nekoliko godina u Industrijskoj strojarskoj školi se aktivno provodi projekt ECDL izobrazbe nastavnika, projekt odobren od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

« Rujan 2021 »

25.09.2020. 08:13
Digitalne potvrde za učenike
Dragi učenici i poštovani roditelji! Na poveznici https://potvrde.skole.hr/login prijavljujete se svojim AAI@EduHr elektroničkim identitetom (učenici) ili svojim pristupnim podacima sustavu e-Građani (preko Fine ili bankovnih tokena, najmanje treće razine - roditelji) te možete ispisati digitalnu potvrdu o školovanju. U padajućem izborniku moguće je odabrati svrhu potvrde. Potvrde koje su izdane putem tog sustava zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima te više nije potrebno dolaziti po potvrde u školsku referadu. Potvrde se mogu spremiti na računalo, slati ili ispisivati, ovisno o potrebama. Sustav za izdavanje potvrda  podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matice u kojoj su svi učenici.

01.09.2021. 11:06
Produljenje ili izrada pretplatnih karata za učenike
Dragi roditelji i učenici, na web stranici ZET-a; https://www.zet.hr/aktualnosti/vijesti/produljenje-ili-izrada-pretplatnih-karata-za-ucenike-i-studente/499  nalaze se detaljne upute za izradu ili produljenje besplatnih karata za učenike. Za učenike će od 2. rujna bit omogućeno i znatno jednostavnije produljenje postojećih Pretplatnih karata za javni gradski prijevoz, koje će se moći obaviti na svim prodajnim mjestima ZET-a, kao i kioscima ugovornih partnera (Tisak i iNovine). Zbog navedenoga, nije potrebno da učenici u školi potvrđuju produljenje ili izradu nove pretplatne karte.

22.07.2021. 10:14
eTwinning projekt Pokvareni telefon
Tijekom eTwinning projekta Pokvareni telefon, namijenjenog učenicima srednjih strukovnih škola, 30 učenika i 5 nastavnica naše škole sudjelovalo je u različitim projektnim aktivnostima. Osim naše škole u projektu su sudjelovale i strukovne škole iz Bedekovčine, Sarajeva i Varaždina. Učenici su se bavili temom medijske pismenosti i dezinformacija kroz igranje pokvarenog telefona, istraživanje tematike, pisanje lažnih članka i poruka, izradu stripova, izradu logo oznaka, avatara i dr.  Cilj projekta bio je unaprijediti vještinu komunikacije na hrvatskom jeziku, povećati odgovornost, uvidjeti vrijednost timskoga rada i suradnje, razviti kreativnost, poboljšati digitalnu pismenost kroz korištenje različitih digitalnih alata, unaprijediti istraživanje online stručne literature, osnažiti rješavanje problema, poboljšati kreiranje digitalnih materijala. Naši su učenici aktivno sudjelovali na nekoliko online sastanaka te uspješno surađivali u timskom radu s učenicima drugih škola.  Rezultat projekta su muzej lažnih vijesti, posteri, kvizovi, prezentacije, strip, e-novine i e-knjiga.  Nastavnice koje su provodile projekt: Josipa Zelić, Vanja Jug, Karmen Mott Bingula i stručne suradnice Sara Novak i Tanja Dumbović. U nastavku možete pogledati e-knjigu.

> Nastava  > Izvannastavne aktivnosti