Bilten prinova - novi naslovi u školskoj knjižnici

Na donjim poveznicama možete pogledati koje su knjige novonabavljene u školskoj knjižnici, prikazano po godinama, kupnjom ili donacijom. Najnovije novonabavljene knjige su na vrhu popisa iz 2021. godine. Popis se obnavlja svakom novom knjigom.

Kad se prikaže popis novih knjiga, odabirom pojedinog naslova knjige otvara se izgled naslovnice knjige, kataložni zapis sa svim podacima o knjizi te je li knjiga posuđena ili slobodna za posudbu.

Na ovoj stranici također možete pogledati popise stručne literature koju posjeduje školska knjižnica iz područja odgoja, obrazovanja i nastave te iz područja strojarstva, inženjerstva i tehnike.

Tu su i cjelokupni pregledi knjiga po stručnim UDK skupinama.

NOVI NASLOVI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI U 2021. GODINI

NOVI NASLOVI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI U 2020. GODINI

NOVI NASLOVI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI U 2019. GODINI

NOVI NASLOVI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI U 2018. GODINI

CJELOKUPNA STRUČNA LITERATURA IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE -

PODRUČJE ODGOJA, OBRAZOVANJA I NASTAVE

STRUČNA LITERATURA IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE -

PODRUČJE STROJARSTVA, INŽENJERSTVA I TEHNIKE

POPISI KNJIGA PO STRUČNIM SKUPINAMA

Odabirom područja pojedine stručne UDK skupine otvara se preglednik knjiga koje posjeduje školska knjižnica iz određenog područja struke ili književnosti.

Nadalje, odabirom pojedinog naslova knjige, otvaraju se svi detalji o traženoj knjizi.

« Rujan 2021 »

25.09.2020. 08:13
Digitalne potvrde za učenike
Dragi učenici i poštovani roditelji! Na poveznici https://potvrde.skole.hr/login prijavljujete se svojim AAI@EduHr elektroničkim identitetom (učenici) ili svojim pristupnim podacima sustavu e-Građani (preko Fine ili bankovnih tokena, najmanje treće razine - roditelji) te možete ispisati digitalnu potvrdu o školovanju. U padajućem izborniku moguće je odabrati svrhu potvrde. Potvrde koje su izdane putem tog sustava zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima te više nije potrebno dolaziti po potvrde u školsku referadu. Potvrde se mogu spremiti na računalo, slati ili ispisivati, ovisno o potrebama. Sustav za izdavanje potvrda  podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matice u kojoj su svi učenici.

01.09.2021. 11:06
Produljenje ili izrada pretplatnih karata za učenike
Dragi roditelji i učenici, na web stranici ZET-a; https://www.zet.hr/aktualnosti/vijesti/produljenje-ili-izrada-pretplatnih-karata-za-ucenike-i-studente/499  nalaze se detaljne upute za izradu ili produljenje besplatnih karata za učenike. Za učenike će od 2. rujna bit omogućeno i znatno jednostavnije produljenje postojećih Pretplatnih karata za javni gradski prijevoz, koje će se moći obaviti na svim prodajnim mjestima ZET-a, kao i kioscima ugovornih partnera (Tisak i iNovine). Zbog navedenoga, nije potrebno da učenici u školi potvrđuju produljenje ili izradu nove pretplatne karte.

22.07.2021. 10:14
eTwinning projekt Pokvareni telefon
Tijekom eTwinning projekta Pokvareni telefon, namijenjenog učenicima srednjih strukovnih škola, 30 učenika i 5 nastavnica naše škole sudjelovalo je u različitim projektnim aktivnostima. Osim naše škole u projektu su sudjelovale i strukovne škole iz Bedekovčine, Sarajeva i Varaždina. Učenici su se bavili temom medijske pismenosti i dezinformacija kroz igranje pokvarenog telefona, istraživanje tematike, pisanje lažnih članka i poruka, izradu stripova, izradu logo oznaka, avatara i dr.  Cilj projekta bio je unaprijediti vještinu komunikacije na hrvatskom jeziku, povećati odgovornost, uvidjeti vrijednost timskoga rada i suradnje, razviti kreativnost, poboljšati digitalnu pismenost kroz korištenje različitih digitalnih alata, unaprijediti istraživanje online stručne literature, osnažiti rješavanje problema, poboljšati kreiranje digitalnih materijala. Naši su učenici aktivno sudjelovali na nekoliko online sastanaka te uspješno surađivali u timskom radu s učenicima drugih škola.  Rezultat projekta su muzej lažnih vijesti, posteri, kvizovi, prezentacije, strip, e-novine i e-knjiga.  Nastavnice koje su provodile projekt: Josipa Zelić, Vanja Jug, Karmen Mott Bingula i stručne suradnice Sara Novak i Tanja Dumbović. U nastavku možete pogledati e-knjigu.

> O školi  > Školska knjižnica  > Novi naslovi u školskoj knjižnici