Poziv na radionicu „Tinejdžeri kao zeleni kreatori promjena“

Autor: Kristinka Lemaić, 4. 12. 2023.

Djeca i mladi trebaju učiti o svijetu u kojem žive i trebaju biti aktivni sudionici kako bi bili inspirirani da poduzmu konkretne akcije i zato su učenici Industrijske strojarske škole u odjelima školske radionice izradili drobilicu za plastiku, a u predvorju škole učenici su uredili edukacijski Eko kutak u kojem, između ostalog prikupljaju plastični otpad. Radionicom „Tinejdžeri kao zeleni kreatori promjena“ koja će se održati u petak 8. prosinca 2023. u vremenu od 8 do 10:10 željeli bismo proširiti suradnju te u prikupljanje plastičnog otpada uključiti lokalnu zajednicu, dječje vrtiće, škole i učeničke domove. Za naše suradnike rado bismo izrađivali uporabne reciklirane predmete te i ubuduće održavali radionice u kojima bi promovirali i popularizirali ciljeve održivog razvoja.

Sve o postupku prijave i podrobnije o radionici pročitajte u nastavku.

Niz edukativnih, informativnih, praktičnih i kreativnih aktivnosti koje se odvijaju u Industrijskoj strojarskoj školi u okviru Eko-sekcije te metode inovativnog i iskustvenog učenja podižu razinu znanja i vještina za usvajanje “zelenih” životnih stilova u skladu s održivim razvojem. Promoviranjem drobilice za plastiku učenici Škole žele potaknuti širu zajednicu na doprinos 12. globalnom cilju održivog razvoja - odgovorna potrošnja i proizvodnja kojima se potiče smanjenje otpada recikliranjem, tj. ponovnom upotrebom plastičnog otpada.

Učenici će na radionici:

• djelovati u skladu s načelima održivoga razvoja s ciljem zaštite prirode i okoliša,
  • suradnički učiti i raditi u timu,
  • upućivati na međuovisnost članova društva i proces društvene odgovornosti,
  • primjenjivati inovativna i kreativna rješenja,
  • planirati i upravljati aktivnostima,
  • sudjelovati u projektu i izradi recikliranih predmeta te
  • promicati kvalitetu života u zajednici.

Za sve informacije i prijavu na radionicu javite se nastavnicima organizatorima Kristinki Lemaić (kristinka.lemaic@skole.hr) ili Josipu Filiću (josip.filic4@skole.hr). U timu za provedbu i organizaciju također sudjeluju nastavnici Ivana Šutalo Dujmenović, Dragomir Bjelanović, Mate Sabol, Dubravko Glivetić, Meri Ružević te Iva Bojčić uz podršku ravnatelja Nenada Pavlinića.

Ukupno: 5320079

« Svibanj 2024 »