O UPISIMA u prvi razred šk. god. 2012./2013.

Autor: Tanja Novak Pavić, 6. 6. 2012.

Dragi osmaši, budući naši učenici! Poštovani roditelji!   smileyUpoznajte nas! Pogledajte prezentaciju o školi, možete nas i posjetiti, dobit ćete sve potrebne informacije. Dobro došli ste, čekamo vas! Dani otvorenih vrata će se, s prigodnim programom,  održati 19. i 20. lipnja 2012. g. od 9.00 do 12.00 sati.
Koja zanimanja možete upisati u našoj školi, koji su kriteriji za upis, koju dokumentaciju je potrebno pripremiti te kada su prijave za upis i upisi u ljetnom i jesenskom roku pogledajte u nastavku.

1. PROGRAMI – ZANIMANJA ZA UPIS UČENIKA U 1. RAZRED ŠK. G. 2012./2013.

1.1.  ZA INDUSTRIJU  (B programi )

- CNC operater / CNC operaterka - 1 razred - 28 učenika

- alatničar  - 0,5 razreda - 14 učenika

- tehnički crtač  - 0,5 razreda - 14 učenika

1.2.  ZA OBRTNIŠTVO   (JMO programi)

- instalater grijanja i klimatizacije  - 2 razreda - 56 učenika

- automehaničar -  2 razreda - 52 učenika

2. TRAJANJE OBRAZOVANJA ZA SVA ZANIMANJA 3 godine

3. NASTAVNI PREDMETI ZNAČAJNI ZA IZBOR UČENIKA
    3.1. za zanimanja u industriji: hrvatski jezik, strani jezik, matematika, fizika i tehnička kultura
    3.2. za zanimanja u obrtništvu: matematika, hrvatski jezik, strani jezik, fizika i tehnička kultura

Za programe obrazovanja za stjecanje strukovne kvalifikacije / zanimanja te za programe obrazovanja za vezane obrte u trajanju od tri godine ne utvrđuje se minimalni broj bodova koji su potrebni za upis, što znači da za upis u našu školu nema bodovnog praga.

ROKOVI UPISA

1. Ljetni upisni rok:

a) Prvi upisni krug:
- prijave za upis u ponedjeljak 2. srpnja 2012. i utorak 3. srpnja 2012. od 8 do 16 sati;
- objava rezultata (ljestvice poretka na oglasnoj ploči i na mrežnim stranicama škole) u srijedu 4. srpnja 2012. najkasnije do 14 sati;

upis je u četvrtak 5. srpnja 2012. od 8 do 16 sati.

b) Drugi upisni krug:
- prijava za upis u ponedjeljak 9. srpnja 2012. po rasporedu škole u vremenu od 8 do 16 sati;
- objava rezultata (ljestvice poretka na oglasnoj ploči i na mrežnim stranicama škole) u utorak 10. srpnja 2012. najkasnije do 12 sati;
-upis učenika je u srijedu 11. srpnja 2012. od 8 do 16 sati.

2. Jesenski upisni rok:
- objava (na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama škole) nepopunjenih upisnih mjesta (prema vrstama programa) i rokova za upis najkasnije do 17. kolovoza 2012.;
- prijave za upis u ponedjeljak 20. kolovoza 2012. od 8 do 16 sati;
- objava ljestvice poretka u utorak 21. kolovoza 2012. najkasnije do 12 sati;
- upis učenika u srijedu 22. kolovoza 2012. od 8 do 16 sati i u četvrtak 23. kolovoza 2012. od 8 do 12 sati.

KRITERIJI ZA UPIS U INDUSTRIJSKU STROJARSKU ŠKOLU
- opći uspjeh u 7. i 8. razredu osnovne škole
- ocjene iz ovih predmeta: matematika, fizika i tehnička kultura, hrvatski jezik, strani jezik
- posebne sklonosti i sposobnosti
- posebni rezultati u prethodnom školovanju
- uspjeh u otežanim uvjetima obrazovanja
- uspjeh na državnom i međunarodnom natjecanju

DOKUMENTACIJA KOJU JE POTREBNO PRILOŽITI PRIGODOM PRIJAVA ZA UPIS

I UPISA U PRVI RAZRED:

1. Prijavnica za natječaj za upis
2. Svjedodžbe 7. i 8. razreda osnovne škole
3. Odgovarajući dokumenti kojima se dokazuje neko od prava koje učenik ostvaruje  na temelju Odluke o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u školskoj godini 2012./2013. (pravo na izravan upis ili pravo na vrednovanje posebnih rezultata prethodnog školovanja, školovanja u otežanim uvjetima obrazovanja i sl.)

4. Upisnica u srednju školu (predaje se na upisu)

5. Učenici koji žele upisati programe zanimanja za industriju (B-program: CNC-operater, alatničar, tehnički crtač) moraju prigodom upisa donijeti Potvrdu liječnika (koji je pratio kandidata tijekom osnovnog obrazovanja) o nepostojanju kontraindikacija za odabrani obrazovni program. Učenici koji pak žele upisati programe obrazovanja za obrtništvo (JMO program: instalater grijanja i klimatizacije, automehaničar) moraju prigodom upisa  donijeti Liječničku svjedodžbu specijaliste medicine rada te Ugovor o naukovanju  sklopljen i registriran s licenciranim obrtom ili pravnom osobom.

6. Učenici prigodom upisa mogu donijeti rodni list na uvid i presliku domovnice

Obrazac prijavnice je objavljen na web stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa te na ovoj stranici među priloženim dokumentima. Učenici mogu prijavnicu za upis ispisati te ispunjenu donijeti u školu. Prigodom upisa, učenik uz upisnicu prilaže izvorne dokumente (originale svjedodžbi). Obrazac upisnice također možete ispisati s ove web stranice ili stranice Ministarstva.

VAŽNE NAPOMENE: učenici koji upisuju JMO programe obrazovanja (instalater grijanja i klimatizacije i automehaničar)  trebaju imati prigodom upisa Ugovor o naukovanju s obrtničkom radionicom licenciranom od Hrvatske obrtničke komore. Više o Ugovoru o naukovanju pročitajte u priloženom dokumentu: Odluka o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole, str. 16.
O načinu obrazovanja u programima za vezane obrte, u tzv. JMO programima (o fondu nastavnih sati, praktičnoj nastavi, pomoćnićkom ispitu, završnom radu, majstorskom ispitu) pročitajte OVDJE .

Izbor i upis kandidata u programe obrazovanja za stjecanje strukovne kvalifikacije / zanimanja te u programe za vezane obrte temelji se također i na zdravstvenoj sposobnosti kandidata za obavljanje poslova i radnih zadaća u odabranom zanimanju. Zdravstvena sposobnost kandidata se dokazuju, već prije spomenutom potvrdom liječnika i liječničkom svjedodžbom medicine rada koju učenici također trebaju donijeti prigodom upisa.

PRILOŽENI DOKUMENTI Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa:

1. Prijavnica na natječaj za upis u srednju školu

2. Upisnica u srednju školu

3. Odluka o upisu učenika u 1. razred srednjih škola za školsku godinu 2012./2013.

4. Odluka o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole za školku godinu 2012./2013.