Državno natjecanje učenika u zanimanju tokar i srodna zanimanja područja obrade i montaže

Autor: Kristinka Lemaić, 7. 4. 2017.

Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja u Rijeci bila je 5. i 6. travnja 2017. godine domaćin Državnog natjecanja za učenike u zanimanju tokar i srodna zanimanja područja obrade i montaže. U konkurenciji 14 strukovnih škola Republike Hrvatske koje su, osim iz Rijeke i Zagreba, bile iz Varaždina, Splita, Nove Gradiške, Slavonskog Broda, Velike Gorice, Donjeg Miholjca, Ludbrega, Vrbovca, Karlovca, Požege i Čakovca, učenik 2.c razreda naše Škole Filip Frljak osvojio je iznimno uspješno 3. mjesto. Iako su sve nas mentori, Ivo Tabak i Jadranko Kezerić, već pomalo navikli na sjajne rezultate s natjecanja, ne smijemo zaboraviti naglasiti da ovakvim uspjesima uvijek prethode iscrpne pripreme teorijskog i praktičnog dijela natjecanja koje zahtijevaju stručnost, vrijeme, strpljivost, ali i silnu energiju i nastavnika, i učenika. I zato, u ime svih učenika i djelatnika Industrijske strojarske škole, Zagreb

iskrene čestitke Filipu Frljaku i njegovim mentorima!

Koliko ste zadovoljni opremljenošću prostora naše škole?

« Siječanj 2018 »

INFORMACIJE ZA RODITELJE
19.10.2017. 09:24

Poštovani roditelji,   u privitku se nalazi raspored informativnih razgovora razrednika za školsku godinu 2017./2018.

NATJECANJA
04.05.2017. 09:05
Državno natjecanje učenika srednjih škola u zanimanju instalater grijanja i klimatizacije i vodoinstalater
Obrtna tehnička škola u Splitu bila je 2. i 3. svibnja 2017. godine domaćin Državnog natjecanja srednjih škola za učenike u zanimanju instalater grijanja i klimatizacije i vodoinstalater. Na Natjecanju je sudjelovalo ukupno jedanaest strukovnih škola Republike Hrvatske. Učenici 3.d razreda naše Škole Ivan Lukić i Petar Tadić osvojili su iznimno uspješno 4. mjesto . Ivan i Petar natjecali su se u zanimanju učenika vodoinstalatera pod vodstvom mentorice teorijskih nastavnih sadržaja Katarine Knežević dok je za praktični dio natjecanja bio zadužen mentor Slaven Kuhar . Učenici 3.e razreda Marin Perić i Kristijan Sedić predstavljali su našu Školu natječući se u zanimanju učenika instalatera grijanja i klimatizacije. Marin i Kristijan su, vođeni mentorima teorijskog i praktičnog dijela Damirom Derišem i Slavenom Kuharom, osvojili 7. mjesto. Težište strukovnih škola je učenje temeljeno na radu pa tako praktični dio natjecanja razumijeva veći udio bodova u ukupnom poretku i zato posebne pohvale, za izvrsne rezultate i sam plasman na Državno natjecanje naših učenika, zaslužuje dvostruki mentor praktičnog dijela natjecanja Slaven Kuhar. Iskrene čestitke svim natjecateljima i mentorima!

07.04.2017. 14:06
Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja u Rijeci bila je 5. i 6. travnja 2017. godine domaćin Državnog natjecanja za učenike u zanimanju tokar i srodna zanimanja područja obrade i montaže. U konkurenciji 14 strukovnih škola Republike Hrvatske koje su, osim iz Rijeke i Zagreba, bile iz Varaždina, Splita, Nove Gradiške, Slavonskog Broda, Velike Gorice, Donjeg Miholjca, Ludbrega, Vrbovca, Karlovca, Požege i Čakovca, učenik 2.c razreda naše Škole Filip Frljak osvojio je iznimno uspješno 3. mjesto . Iako su sve nas mentori, Ivo Tabak i Jadranko Kezerić , već pomalo navikli na sjajne rezultate s natjecanja, ne smijemo zaboraviti naglasiti da ovakvim uspjesima uvijek prethode iscrpne pripreme teorijskog i praktičnog dijela natjecanja koje zahtijevaju stručnost, vrijeme, strpljivost, ali i silnu energiju i nastavnika, i učenika. I zato, u ime svih učenika i djelatnika Industrijske strojarske škole, Zagreb iskrene čestitke Filipu Frljaku i njegovim mentorima!

11.01.2018. 11:37
Ususret Danu sigurnijeg interneta 2018.
Učenici i nastavnici Industrijske strojarske škole u Zagrebu pripremaju niz aktivnosti kako bi sudjelovali u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta 6. veljače 2018. godine. Ovaj digitalni nastavni materijal  samo je mali pokazatelj načina kako učenicima ukazati na primjereno, odgovorno i sigurno korištenje interneta. Nastojimo učenicima pomoći da se snalaze u svijetu interneta, nastojimo im osvijestiti opasnosti i poučiti ih  kako iskoristiti prednosti interneta. Pogledajte objavu našeg digitalnog nastavnog materijala na službenoj Facebook stranici Centra za sigurniji internet.

19.12.2017. 10:05
Maturalno putovanje u Prag- zapisnik sastanka
Na sastanku Povjerenstva za provedbu javnog poziva i izbor najpovoljnije ponude za školsku ekskurziju/terensku nastavu za učenike drugih i trećih razreda u Češku održanog 15. studenoga 2017. godine, izabrana je najbolja ponuda koja će se predstavljati roditeljima na roditeljskim sastancima. Kako je na Javni poziv pristigla jedna ponuda putničke agencije AUTOTURIST-PARK d.o.o., istoimena agencija je pozvana na prezentaciju u srijedu 31. siječnja 2018. u 18.00 sati u Veliku zbornicu Industrijske strojarske škole, Avenija Marina Držića 14, Zagreb. Pozivamo roditelje i učenike da se odazovu sastanku.​

14.12.2017. 13:34
U Muzeju iluzija - Muzej realnosti
Treću godinu zaredom UNICEF je pretvorio Muzej iluzija u Muzej realnosti te nam približio svakodnevicu najugroženije djece diljem svijeta. Tako su učenici 3.f razreda s razrednicom Katarinom Knežević, 13. prosinca 2017. godine posjetili Muzej i na trenutak vidjeli kako izgleda stvarnost siromašnih zemalja gdje su voda, hrana i obrazovanje luksuz. Uz stručno vodstvo i uz pomoć virtualne stvarnosti, holograma i raznih instalacija, educirali smo se o svijetu u kojem danas djeca žive. Vidjeli smo svijet pogođen siromaštvom, elementarnim nepogodama, ratnim zbivanjima u kojem žive milijuni ljudi, a među kojima je velik broj djece. Nakon posjeta Muzeju uputili smo se na Advent u Zagrebu – najljepši u Europi, gdje smo obišli park Zrinjevac, Gornji grad, Trg  Sv. Marka te prošli tunelom Grič do Katedrale. Fotografije se nalaze u nastavku pod "više".