Učenici Industrijske strojarske škole izlagači na videokonferenciji učenika StudentsMeetCRO

Autor: Kristinka Lemaić, 11. 12. 2019.

Ogulinska Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana organizirala je, te u utorak 10. prosinca 2019. godine provela, drugu po redu videokonferenciju učenika StudentsMeetCRO.

Na prvoj videokonferenciji učenika StudentsMeetCRO, održanoj u svibnju 2019. godine, učenici Industrijske strojarske škole bili su publika, a ovog puta odvažili su se biti izlagači te su učenice Lucija Lobor i Anamarija Rahelić održale online izlaganje na temu Poduzetnici budućnosti u kojem su govorile o manifestacijama i natjecanjima na kojima su učenici Škole sudjelovali i bili nagrađivani s vacuum forming uređajem izrađenim u odjelima Školske radionice. Mentori učenicama bili su voditeljica Praktične nastave Kristinka Lemaić i nastavnik Mate Sabol. Vođeni mentorstvom nastavnika Ive Bojčić i Josipa Filića, učenici Viktorija Bugan, Tomislav Glasnović, Dario Maravić i Domagoj Miličević svoje izlaganje nazvali su Reagiraj ljudski – digni glas protiv nasilja. Učenici su govorili o suradnji  s organizacijom Status M koja promiče nenasilje, toleranciju i rodno ravnopravne norme te su uživo pokazali rad vacuum forming uređaja koji su izradili po uzoru na nagrađivane učenike, a koji im služi kako bi promovirali Školu, ali i organizaciju Status M.

U videokonferenciji StudentsMeetCRO sudjelovali su i učenici iz Gimnazije „Vukovar“ te je bilo govora o  seizmografu – detektoru potresa koji su osmislili i izradili dok su nas učenice iz splitske Zdravstvene škole poučavale financijskoj pismenosti. Učenica ogulinske Gimnazije i strukovne škola Bernardina Frankopana pokazala nam je specijalnu tehniku izrade ukrasnih predmeta i predložila suradnju s Industrijskom strojarskom školom.

Cilj je ove online videokonferencije da učenici dijele svoja iskustva pritom stvarajući buduća partnerstva, a ujedno uče jedni od drugih i stječu prezentacijske vještine.

Zahvaljujemo prof. Marijani Smolčec i ogulinskoj Gimnaziji i strukovnoj školi Bernardina Frankopana što je učenicima diljem Hrvatske omogućila ovo sjajno iskustvo.

« Kolovoz 2020 »

31.07.2020. 11:45
UPISI U PRVI RAZRED - jesenski upisni krug
Dragi osmaši, poštovani roditelji, jesenski upisni krug traje od 21. kolovoza do 3. rujna 2020.  godine, s time da prijave obrazovnih programa traju od 21. do 28. kolovoza 2020. kada započinje ispis prijavnica koje roditelji potpisuju i donose osnovnim školama do 31. kolovoza.  UPIS (i dostava potrebne dokumentacije) u našu školu je 2 rujna 2020.. od 8.00 do 14.00 sati.

09.06.2020. 10:52
PRIJAVE I UPISI U PRVI RAZRED u školskoj godini 2020./2021.
Dragi učenici osmih razreda, poštovani roditelji! U nastavku pod više možete pogledati koje programe mogu učenici upisati u prvi razred  školske godine 2020./2021. u našoj školi te koju posebnu dokumentaciju trebaju donijeti prigodom upisa (Ugovor o naukovanju, Liječnička svjedodžba, Potvrda liječnika) i za koja zanimanja.    DOSTAVA DOKUMENTACIJE U SREDNJU ŠKOLU JE         OD 27. DO 29. SRPNJA 2020. OD 8.00 DO 16.00 SATI   Dokumentaciju potrebnu za upis roditelji učenika mogu poslati u navedenom terminu i putem elektroničke pošte na adresu iss@ss-industrijska-strojarska-zg.skole.hr .  Prilikom slanja elektorničke pošte molimo roditelje da navedu broj telefona putem kojeg ih možemo kontaktirati, ukoliko će biti potrebno. Također, molimo sve učenike da se izjasne o izbornim predmetima i odabiru stranog jezika, kako je navedeno u natječaju za upis.

07.07.2020. 12:29
Liječnički pregled za upis učenika u prvi razred
Dragi učenici, zdravstvena ustanova EuroMedica nudi povoljniji liječnički pregled medicine rada za upis učenika. Za sve informacije slobodno kontaktirajte školu gdje možete doći po uputnicu.