Učenici Industrijske strojarske škole izlagači na videokonferenciji učenika StudentsMeetCRO

Autor: Kristinka Lemaić, 11. 12. 2019.

Ogulinska Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana organizirala je, te u utorak 10. prosinca 2019. godine provela, drugu po redu videokonferenciju učenika StudentsMeetCRO.

Na prvoj videokonferenciji učenika StudentsMeetCRO, održanoj u svibnju 2019. godine, učenici Industrijske strojarske škole bili su publika, a ovog puta odvažili su se biti izlagači te su učenice Lucija Lobor i Anamarija Rahelić održale online izlaganje na temu Poduzetnici budućnosti u kojem su govorile o manifestacijama i natjecanjima na kojima su učenici Škole sudjelovali i bili nagrađivani s vacuum forming uređajem izrađenim u odjelima Školske radionice. Mentori učenicama bili su voditeljica Praktične nastave Kristinka Lemaić i nastavnik Mate Sabol. Vođeni mentorstvom nastavnika Ive Bojčić i Josipa Filića, učenici Viktorija Bugan, Tomislav Glasnović, Dario Maravić i Domagoj Miličević svoje izlaganje nazvali su Reagiraj ljudski – digni glas protiv nasilja. Učenici su govorili o suradnji  s organizacijom Status M koja promiče nenasilje, toleranciju i rodno ravnopravne norme te su uživo pokazali rad vacuum forming uređaja koji su izradili po uzoru na nagrađivane učenike, a koji im služi kako bi promovirali Školu, ali i organizaciju Status M.

U videokonferenciji StudentsMeetCRO sudjelovali su i učenici iz Gimnazije „Vukovar“ te je bilo govora o  seizmografu – detektoru potresa koji su osmislili i izradili dok su nas učenice iz splitske Zdravstvene škole poučavale financijskoj pismenosti. Učenica ogulinske Gimnazije i strukovne škola Bernardina Frankopana pokazala nam je specijalnu tehniku izrade ukrasnih predmeta i predložila suradnju s Industrijskom strojarskom školom.

Cilj je ove online videokonferencije da učenici dijele svoja iskustva pritom stvarajući buduća partnerstva, a ujedno uče jedni od drugih i stječu prezentacijske vještine.

Zahvaljujemo prof. Marijani Smolčec i ogulinskoj Gimnaziji i strukovnoj školi Bernardina Frankopana što je učenicima diljem Hrvatske omogućila ovo sjajno iskustvo.

« Lipanj 2020 »

01.06.2020. 21:23
Novi broj Modula - školskih novina Industrijske strojarske škole
Pod voditeljstvom profesorice Ive Bojčić, novinarska sekcija škole radila je marljivo i u ovim izvanrednim okolnostima. U nastavku možete pogledati novi broj Modula, školskih novina Industrijske strojarske škole. Glavni urednik školskih novina, Luka Kosović iz 2. e razreda, obratio se čitateljstvu ovim riječima: „Stigao je novi broj školskih novina u ovoj, po mnogočemu, vrlo zanimljivoj školskoj godini. Iako je nastavna godina bila specifična, imamo puno toga za pokazati. Sva ova situacija vezana uz koronu nije nas obeshrabrila, možda malo usporila, ali nikako demotivirala. Uslijedilo je nešto što nitko nije ni mogao pretpostaviti, a to je virtualna nastava koja je u našoj Školi funkcionirala fenomenalno, a to znači da su novinari i dalje bili vrijedni (jedino što se nismo svaki ponedjeljak družili u našoj učionici br. 10 i imali kolegij novinarske sekcije). Nadoknadit ćemo to, svakako! Više o svemu navedenome pročitajte u novinama. Uživajte!“

24.04.2020. 13:27
Online predstavljanje naše škole
Dragi osmaši, poštovani roditelji! U ovoj situaciji globalne pandemije došlo je do nemogućnosti predstavljanja naše škole na manifestacijama kao što su Zagrebački obrtnički sajam, Dojdi osmaš – Zagreb te zove te Dani otvorenih vrata. Zbog toga na portalu srednja.hr  u projektu Online predstavljanje srednjih škola sudjeluje i naša škola. Cilj projekta je pomoći mladima i njihovim roditeljima u odabiru programa i škole kroz virtualno predstavljanje svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Naša se škola predstavlja kroz nekoliko rubrika: Opis škole, Povijest škole, Uvjeti upisa, Video uradak o školi, Aktivnosti u školi, Posebnosti škole, Opis zanimanja ISŠ-a, Zašto upisati ISŠ te Kontakti. Sve to možete proučiti na poveznici: https://www.srednja.hr/skole/industrijska-strojarska-skola-zagreb/ Pokušali smo što vjernije prezentirati rad naše škole, a koji možete pratitii na našoj službenoj web stranici, kao i Facebook i Instagram profilu škole.

30.05.2020. 20:37
Video zapis za osmaše – online predstavljenje Industrijske strojarske škole
Proljeće je svake godine za učenike završnih razreda osnovnih škola dijelom rezervirano za odabir i informiranje o srednjoj školi koju žele upisati. Ove nastavne godine učenici i djelatnici Industrijske strojarske škole nisu mogli Školu predstaviti uživo, no pripremili su video zapis za Sat razrednog odjela koji popularizira strukovno obrazovanje i povećava društveni ugled zanimanja za koja obrazuju učenike i to ne samo u njihovoj Školi, već i u školama diljem Hrvatske koje imaju iste obrazovne programe. Zagrebačka Industrijska strojarska škola (ISŠ) obrazuje učenike za mnoga zanimanja Obrazovnog sektora strojarstva, brodogradnje i metalurgije  koja su lakozapošljiva, stipendirana, deficitarna, gospodarski perspektivna i cijenjena u svijetu rada i stoga tim činjenicama želimo dodatno motivirati i usmjeriti učenike na upis strukovnih zanimanja. Cilj aktivnosti koje se provode u ISŠ-u, uz redovan odgojno-obrazovni rad, promicanje je strukovnog obrazovanja i deficitarnih zanimanja za koja se učenici obrazuju ne samo u ISŠ-u, već i u mnogim drugim školama Republike Hrvatske, a cilj je i informiranje o mogućnostima stipendiranja deficitarnih zanimanja od strane Grada Zagreba i Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Klikom na "više" saznajte još nekoliko detalja o sadržaju video zapisa.